11111

Cik daudz tērēt apdrošināšanai un kāpēc vajag?

Jautājums par to, cik daudz naudas būtu jātērē, pērkot apdrošināšanas polisi un kas tieši mums katram būtu nepieciešams, ir aktuāls tad, kad jātaisa maks vaļā. Pērkot apdrošināšanas polisi, rēķināmies, ka tie ir izdevumi, nevis labums vai ieguvums neparedzētās situācijas un drošības sajūta. Pēc AAS Ergo statistikas datiem par naudas summām, cik daudz gada laikā tērējam apdrošināšanai, atšķiras. “31% iedzīvotāju tērē līdz 100 eiro, 19% – no 101 līdz 200 eiro, bet 16% – no 201 līdz 300 eiro. 10% apdrošināšanai gadā atvēl no 301 līdz 400 eiro, bet 15% – vairāk nekā 400 eiro.” Lai gan obligātais apdrošināšanas veids OCTA ir populārākais, kā pirmo prioritāti Latvijas iedzīvotāji minējuši īpašuma apdrošināšanu. Tomēr kā vienus no galvenajiem rādītājiem var minēt iedzīvotāju ienākumus un izvēlētās apdrošināšanas polises cenu, kas arī parāda, cik lielu summu novirzām apdrošināšanai.

Lai saprastu vairāk apdrošināšanas nozīmi ikdienā, skaidrojums vienkāršiem vārdiem, tas ir riska segums, kas samazina jūsu izdevumus, notiekot dažādiem neparedzētiem apstākļiem. Noteikti ikvienam no mums ir vēlme dzīvot mierīgu dzīvi, nevis koncentrēt uzmanību uz to, kas varētu vai nevarētu notikt. Kāds baidās darīt noteiktas lietas ikdienā vai pat atsakās no ilgi lolotajiem sapņiem iespējamo risku dēļ. Piemēram, bailes ceļot uz ārzemēm neseno aviokompāniju avāriju dēļ. Lai arī kāds būtu iemesls, tas nebūt nenozīmē, ka cilvēki neceļo šajos maršrutos. ­Tas arī nenozīmē, ka jums ir jāaizmirst savi ceļojumu sapņi un plāni. Šādos gadījumos var palīdzēt ceļojuma apdrošināšanas “drošības spilvens” – sajūta, ka tu un tava ģimene esiet pasargāti.

Savus apdrošināšanas izdevumus arī var plānot. Viena daļa valsts iedzīvotāju nezina, cik svarīga ir apdrošināšana. Šobrīd cilvēki vairāk uzsver, cik daudz naudu viņi tērē par jebkuru apdrošināšanas produktu un līdz galam neizprot labumu pērkot un izmantojot apdrošināšanu. Tomēr pozitīvs aspekts ir iedzīvotāju minētie svarīgākie iemesli apdrošināšanas iegādei: “61% – drošības sajūta, 30% – personīgā pozitīvā pieredze, savukārt 25% uzskata to par pašsaprotamu, bet 25% gadījumos, ņemot vērā kredītiestāžu pieprasījumu.” Augstais novērtējums drošības sajūtai un pozitīvajai pieredzei parāda, ka apdrošināšanas nozarē strādā profesionāli speciālisti, kas saviem klientiem sniedz kvalitatīvas konsultācijas, spēj izskaidrot apdrošināšanas nozīmi un veiksmīgi palīdz atrisināt atlīdzību lietas. Tas ir liels plus sadarboties un atrast savu apdrošināšanas speciālistu vai brokeri, kam uzticēt rūpes par savu auto, māju vai kopīgi atrast piemērotāko ceļojumu vai veselības apdrošināšanu. To pašu var attiecināt arī uz dažādiem uzņēmējdarbības riskiem un sarežģītākiem apdrošināšanas veidiem, kā būvniecības, kravas vai profesionālā civiltiesiskā apdrošināšana. Profesionālam atbalstam un speciālistam, kas pārzin uzņēmējdarbības nozari, ir liela nozīme biznesa attīstībā un arī izdevumu plānošanā.

Interesants fakts ir tas, ka “35% mājsaimniecību ir 3 un vairāk apdrošināšanas polises, 17% – divas, bet 23% – viena. Vēl 23% nav nevienas apdrošināšanas polises .” Tāpēc atgriežoties pie jautājuma, cik daudz tērēt un kādu apdrošināšanu vajadzētu, paliek katra paša ziņā. Mēs katrs esam atbildīgs par saviem izdevumiem un tajā pašā laikā par iespējām sev nodrošināt finansiālu atbalstu neparedzētos apstākļos ikdienā un biznesā.

Kopsavilkumā par apdrošināšanas labumiem:

  1. Drošība: Jebkura veida apdrošināšana ir finansiāls atbalsts un segums cilvēka dzīvē un biznesā, tādējādi nodrošinot drošību un aizsardzību pret konkrēto risku iespējamību neparedzētos apstākļos. Piemēram, dzīvības apdrošināšanas gadījumā finansiāla palīdzība tiek nodrošināta ģimenes apdrošinātā viņa nāves gadījumā vai vai nelaimes gadījumu apdrošināšana dažādu traumu vai kristisko slimību gadījumos. Īpašumam apdrošināšanas seguma nodrošinājums sniedz drošību pret zaudējumiem ugunsgrēka, plūdu vai dabas stihijas nodarītajos zaudējumos. KASKO nodrošina tavam auto apdrošināšanas riska segumu dažādu bojājumu, zādzības un pilnīgas bojāejas gadījumā.
  2. Papildus uzkrājums: Apdrošināšana ne tikai aizsargā pret riskiem un neparedzētām situācijām, bet arī veido uzkrājumu. Dzīvības apdrošināšana ļauj veikt sistemātiski uzkrājumus, veicot regulāru prēmiju maksājumus. Apdrošinātais saņem vienreizēju maksājumu summu (uzkrāto summu un procentus), ņemot vērā līguma termiņu. Apdrošinātais arī saņem nodokļu labumu, ņemot vērā iemaksātās summas. Tā veicina arī stabilu un ilgtspējīgu ietaupījumu un pensiju nodrošinājumu.
  3. Veselības apdrošināšana: Veselības apdrošināšana rūpējas par dažāda veida veselības riskiem. Apdrošinātais saņem medicīnisku palīdzību, kuru izdevumus iespējams nosegt ar veselības polisē noteiktie limiti un apdrošinātie riski. Par veselības apdrošināšanu un darbinieku labklājību ir atbildīgs darba devējs.
  4. Biznesa risku samazināšana: Apdrošināšana samazina uzņēmējdarbības risku vai zaudējumus, ļauj plānot izdevumus un veicināt veiksmīgu biznesa attīstību. Tas atvieglo saimnieciskos darījumus, nodrošinot riska nodošanu un atlīdzību.
  5. Ekonomiskā izaugsme: Apdrošināšana ļauj mazināt zaudējumus, finanšu stabilitāti un veicina uzņēmējdarbības veiksmīgu ekonomisko izaugsmi un attīstību. Tādējādi, apdrošināšana ir izšķiroša nozīme ilgtermiņā, arī paātrinot ekonomisko izaugsmi valstī.

admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*