11111

Ceļošana grupā – plusi un mīnusi

Mūsdienās cilvēkiem tiek piedāvāti daudz un dažādi veidi, kā ceļot. Tu vari izpētīt pasauli vienatnē, neatkarīgi no citiem, tikai ar savu mugursomu plecā. Tāpat tu vari padarīt attiecības interesantākas, dodoties ceļojumā kopā ar savu otro pusīti. Arī ģimenes braucieni uz tuvākiem un tālākiem galamērķiem joprojām ir populāri. Tālākais jau ir mūsu pašu ziņā – apmeklēt tūrisma objektus, izbaudīt vietējo virtuvi utt. Jautājums ir – vai ērtāk jūtamies, ceļojot vieni paši, savā kompānijā, vai grupā?

Ja arī tev ienācis prātā, kā tas būtu, izbaudīt piedzīvojumus un pārvietoties no vienas vietas uz otru, kopā ar vēl citiem cilvēkiem, ieskaties mūsu apkopotajos plusos un mīnusos, kas piemīt ceļošanai grupā. Ceļošana grupā – plusi un mīnusi.

PLUSI

Tu neesi viens

Viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ cilvēkiem patīk ceļot grupā, ir iespēja izbaudīt galamērķi, daloties savos iespaidos un piedzīvojumiem ar citiem. Ir vietas, kuru apmeklēšana nebūt nav tik vienkārša un skaista, kā, iespējams, to rāda filmās, tādēļ ir labi, ja neesi viens.

Iekļautas ceļojuma aktivitātes

Ceļojot grupā un izvēloties cienījamu un uzticamu tūroperatoru, tev nebūs jāuztraucas par to, ka kaut kas paliks neredzēts vai neapmeklēts. Varēsi apskatīt visus skaistākos tūrisma objektus, izbaudīt labākās ēstuves utt., neuztraucoties par nokļūšanu uz turieni.

Viss iekļauts

Pirms došanās ceļā ar grupu, tev noteikti būs jāveic samaksa par ceļojumu, kurā būs iekļautas visas nodevas, ieejas maksas utt., atkarībā no piedāvājuma. Tas nozīmē, ka tev nevajadzēs uztraukties par nonākšanu konkrētos galamērķus, bieži vien arī maltītes ir iekļautas, un tas nozīmē, ka tev nevajadzēs domāt, kura ēstuve būtu labāka. Pievērs uzmanību tam, lai, dodoties ceļā, tev būtu arī ceļojumu apdrošināšana. Viennozīmīgi – mazāk stresa un vairāk atpūtas.

Jauni draugi

Sava ceļojuma laikā tu satiksi cilvēkus, kurus, visticamāk, iepriekš dzīvē nebūsi redzējis. Šī ir lieliska iespēja iegūt jaunus kontaktus, paziņas un, iespējams, arī nodibināt draudzību. Un, kas to zina, varbūt pat atrast savu mūža mīlestību!

MĪNUSI

Vecuma atšķirības

Ceļošana šādā veidā nozīmē to, ka tu būsi kopā ar dažāda vecuma cilvēkiem. Ja tu, piemēram, esi vecākais grupā, un pārējie ir teju divreiz jaunāki, saprotams, ka tu jutīsies neērti. Tas pats bieži arī attiecas uz tiem, kas ir jauni un ceļo ar vecākiem cilvēkiem.

Rēķina apmaksa

Ja tu kaut reizi esi devies pusdienās vai vakariņās ar lielāku draugu kompāniju, zināsi, ka rēķina apmaksa var būt diezgan liela problēma. Šādas situācijas tevi var piemeklē arī tajos gadījumos, kad ceļo grupā. Jebkurā gadījumā, centies izvairīties no “mazajām dzīves drāmām” un atrisināt situāciju mierīgā ceļā.

Cilvēki nesaprotas savā starpā

Mēs visi esam atšķirīgi, un tas ir pilnīgi normāli. Un šīs dažādības dēļ mēdz gadīties, ka cilvēki vienkārši nespēj saprasties, atrodoties vienā grupā. Lai arī, protams, tev vajadzētu papūlēties parādīt savu labāko pusi utt., dažreiz arī tas nepalīdz. Vienkārši centies uztvert to kā mācību turpmākai dzīvei.

Maz laika sev pašam

Ja tu pēc dabas esi introverts cilvēks un tev patīk bieži atvēlēt laiku tikai sev, grupu ceļošana, iespējams, nav tev piemērota. Šādos gadījumos tev reti būs iespēja pabūt vienatnē, izņemot, protams, gulēšanu. Taču šis ir aspekts, par ko padomāt.

Pārāk vienkārši

Daļa cilvēku uzskata, ka ceļojumam ir jābūt kā izaicinājumam, tādēļ grupu braucieni viņiem šķiet pārāk vienkārši. Tev viss jau ir sagatavots – kur ēst, ko redzēt, kā tur nokļūt utt.

Iegādājies izdevīgāko ceļojuma apdrošināšanu ManaPolise.lv

Izvērtēti riski, piemērotākie risinājumi un augstākās kvalitātes serviss.
Maksims Mjatiškins

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*