11111

Ceļojuma budžeta veidošana

Ceļojuma budžeta veidošanaBeidzot esi nolēmis doties ceļojumā, par kuru esi sapņojis jau gadiem. Galamērķis ir skaidrs, ceļojuma maršruts arī. Bet cik šis ceļojums izmaksās? Cik daudz nepieciešams ikdienišķiem izdevumiem ceļojuma laikā? Ar kādiem transporta un nakšņošanas izdevumiem jārēķinās? Šie jautājumi ir svarīgi, plānojot ikvienu ceļojumu, tādēļ būtiski par tiem padomāt savlaicīgi. Turpinājumā daži padomi, kas palīdzēs izveidot ceļojuma budžetu.

Transporta izdevumi

Vienu no lielākajām ceļojuma budžeta daļām parasti veido transporta izdevumi. Budžeta veidošanu sāc ar to, ka izlem, kādi transporta līdzekļi tiks izmantoti, un ar kādām izmaksām jārēķinās.

Ja plānots doties uz tālākām zemēm, par piemērotāko risinājumu visdrīzāk tiks atzīta lidmašīna. Savukārt, ja galamērķis nav tik tāls, vērts apskatīt arī citus transporta veidus, lai saprastu, kas ir visatbilstošākais.

Jāpadomā arī par to, kāds transports būs nepieciešams galamērķī. Vairumā gadījumu lieliska iespēja ir sabiedriskais transports, jo tas ir salīdzinoši lēts. Taču vispirms tik un tā jānoskaidro, ar kādām izmaksām jārēķinās. Ja apsver iespēju izmantot taksometru (piemēram, lai aizbrauktu no lidostas uz pilsētas centru), arī šīs izmaksas jāparedz budžeta plānā.

Ja ceļojuma maršrutā iekļautas vairākas pilsētas, izpēti iespējas, kā nokļūt no vienas vietas uz nākamo. Autobusu, vilcienu, kuģu kursēšanas laikus un cenas viegli atrast tiešsaistē.
Ja plāno ceļot ar savu automašīnu, budžeta plānā jāiekļauj ne tikai paredzamās degvielas izmaksas, bet arī citi ar automašīnu saistītie izdevumi, piemēram, auto apdrošināšana. Pirms došanās ceļā vienmēr nepieciešams pārbaudīt OCTA, lai pārliecinātos, ka tai nav beidzies derīguma termiņš.

Naktsmītņu izmaksas

Arī naktsmītņu izmaksas var sastādīt lielu daļu no ceļojuma budžeta – tas, protams, atkarīgs no tā, kur plānots uzturēties. Izlem, kāda veida naktsmītni vēlies, iepazīsties ar piedāvājumiem un uzzini, ar kādām izmaksām jārēķinās. Sākotnēji nav jāizvēlas konkrēta nakšņošanas vieta – veidojot budžetu, svarīgi gūt priekšstatu par šo izdevumu kategoriju.

Pārtikas budžets

Pārtikas izdevumus parasti plānot ir vissarežģītāk, jo tos ir grūtāk paredzēt. Aptuvenam priekšstatam informāciju var meklēt internetā vai jautāt citiem tūristiem, kas Tevis izvēlētajā galamērķī ir jau pabijuši.

Ja vēlies ietaupīt, vērts meklēt viesnīcas vai viesu namus, kur cenā iekļautas arī brokastis. Labs variants ir arī dzīvokļa vai hosteļa īre, kur pieejama virtuve ar visu nepieciešamo ēdiena pagatavošanai. Iegādājoties produktus veikalā un pagatavojot maltīti naktsmītnē, panāksi visai būtisku ietaupījumu.

Aktivitātes

Vai plāno doties ekskursijās? Vai muzejos, parkos un citos apskates objektos ir kāda ieejas maksa? Vai esi iecerējis kādas dārgākas aktivitātes, piemēram, niršanu ar akvalangu? Ceļojuma budžetam pievieno arī visas šīs izmaksas.

Vai Tev ceļojuma laikā patīk iepirkties? Ja plāno iegādāties tikai pāris pastkartes, tās, visdrīzāk, budžetā nav jāiekļauj. Taču, ja vēlies izmantot šo laiku, lai papildinātu savu garderobi vai iegādātos dārgas dāvanas, neaizmirsti atvēlēt tam kādu daļu no sava ceļojuma budžeta.

Ceļojumu apdrošināšana

Dodoties ceļojumā, noderīga būs arī ceļojumu apdrošināšana. Atkarībā no izvēlētās polises, tā ietver dažādus riska segumus un var palīdzēt visdažādākajās situācijās. Plānojot budžetu, aplūko vairāku apdrošināšanas kompāniju piedāvājumus un izlem, kurš no tiem būs piemērotākais.

Reālistiska budžeta izveidei ir būtiska loma jebkura ceļojuma plānošanā. Pirmkārt, tas ļauj novērtēt, vai šo ceļojumu vispār vari atļauties. Cerams, sapratīsi, ka šo ieceri vari realizēt. Bet, ja nē – zināsi, cik daudz jāsakrāj, lai sapnis pārvērstos realitātē.

Elīna Strepetova

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*