11111

Caurvējš un kondicionieris automašīnā – ko Tev vajadzētu zināt?

Caurvējš un kondicionieris automašīnā

Vasara ir gadalaiks, kad ikviens vēlas izbaudīt labo laiku, atpūsties dabā, kā arī doties izbraucienos uz tuvākiem un tālākiem galamērķiem. Siltā saulīte silda ne vien cilvēkus, bet arī transportlīdzekļus, ar kuriem pārvietojamies. Tādēļ nākas īpaši padomāt par to, kā atvēsināt sakarsušo auto un saglabāt komfortablu temperatūru brauciena laikā. Šajā rakstā apkopota informācija, kas Tev būtu jāņem vērā, ja vēlies auto atvēsināt ar kondicioniera vai caurvēja palīdzību.

Degvielas patēriņš

Lai gan populārāks ir uzskats, ka ieslēgts kondicionieris patērē vairāk degvielas, šis apgalvojums ne vienmēr ir patiess. Ir situācijas, kad kondicioniera izmanošana ir ekonomiskākā izvēle – viss atkarīgs no braukšanas ātruma.

Renault braukšanas skolas ietvaros veiktie aprēķini atklāj, ka, pārvietojoties pilsētvidē, kur braukšanas ātrums ir ierobežots, un ik pa laikam ir nepieciešams apstāties pie luksofora, izdevīgākais risinājums ir braukt ar atvērtiem logiem. Savukārt, ja braukšanas ātrums pārsniedz 70 km/h, ekonomiskāk ir braukt ar ieslēgtu kondicionieri. Salīdzinājumam – braucot ar ātrumu 90 km/h ar atvērtiem logiem, degvielas patēriņš palielinās pat par 20%!

Īpaši karstā laikā gan tiek rekomendēts izmantot kondicionieri arī pārvietojoties ar mazākiem ātrumiem. Izteikts karstums salonā var negatīvi ietekmēt autovadītāja pašsajūtu un reakcijas ātrumu.

Optimālā temperatūra

Vidējai temperatūrai auto salonā vajadzētu būt 20° – 22°C robežās. Tomēr īpaši karstā laikā salona temperatūru vajadzētu pielāgot gaisa temperatūrai ārā, lai atšķirība būtu pāris grādu robežās. Noregulējot kondicionieri uz 18°C, ietekme uz organismu var būt negatīva – sākot ar šoku organismam un beidzot ar saaukstēšanos vai sāpošu un savilktu kaklu.

Piesardzība

Gadījumā, ja esat vecāki, auto salona atvēsināšanas veidam jāpievērš pastiprināta uzmanība, lai bērnam vasaras brīvlaiku nevajadzētu pavadīt iekštelpās, ārstējot saaukstēšanos. Saskaņā ar BKUS sniegto informāciju, kondicionieri un caurvējš automašīnās ir vieni no galvenajiem bērnu saslimšanas iemesliem vasaras sezonā. Tādēļ ir būtiski ņemt vērā augstāk minēto informāciju par vēlamo salona temperatūru.

Ja plānots doties izbraukumā kopā ar atvasi, bet mašīna ir sakarsusi, labāk ir apbraukt apkārt kvartālam ar atvērtiem logiem, lai salons izvēdinās, un dodoties ceļā nav nepieciešamības atvērt visus logus.

Kondicionēšanas sistēmas tehniskais stāvoklis

Līdzīgi kā auto reizi gadā ir jāiziet tehniskā apskate CSDD, arī kondicionēšanas sistēmu vajadzētu parbaudīt, lai izvairītos no nepatīkamiem pārsteigumiem.

Biežākās ar kondicionieri saistītās problēmas rodas filtru, blīvju, elektronisko vai sistēmas bojājumu rezultātā. Bieži vien tās var pat nepamanīt līdz brīdim, kad bojājums jau skar arī kādu citu auto sistēmu un ir nepieciešams nopietnāks remonts. Tādēļ reizi gadā veiciet kondicioniera sistēmas apkopi, kas iekļauj visas sistēmas diagnostiku, tīrīšanu, kā arī gaisa ceļu dezinfekciju un antibakteriālo apstrādi. Tas ne tikai uzlabos kondicioniera un gaisa ventilācijas darba vidi, bet arī pasargās jūs un pasažierus no infekcijām, kas var rasties no baktērijām, kas sasēdušās gaisa ventilācijas caurulēs.

Neatkarīgi no tā, kādu auto atvēsināšanas veidu – kondicionieri vai caurvēju – Tu izvēlēsies, svarīgi ir nepārcensties ar krasām temperatūras maiņām un saudzēt pašam savu veselību. Savukārt, lai pilnībā nodrošinātos pret dažādiem negadījumiem, noteikti nepieciešams auto apdrošināt, ko ir ārkārtīgi ērti izdarīt, iegādājoties apdrošināšanas polisi octa online. Lai saulaina, izdevusies un lieliskiem piedzīvojumiem bagāta vasara!

Elīna Strepetova

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*