11111

Auto virsbūves kopšana siltajā laikā

Auto virsbūves kopšana siltajā laikā

Ikvienam auto ir vajadzīga regulāra kopšana. Auto virsbūves mazgāšana noņems netīrumus, atjaunos un pasargās virsbūvi. Pirms dodies ceļā, veic auto apkopi!

Tīrīšanas līdzekļi

Auto kopšanai ir nepieciešami kvalitatīvi tīrīšanas līdzekļi, ūdens, sūkļi, tīrīšanas drāna un papīra dvielis. Ievēro tīrīšanas līdzekļu pamācību. Tas pasargās no auto bojājumiem un švīkām!

Izvēlies auto mazgāšanas līdzekļus, kas satur vaskojošās piedevas. Tos būs viegli noskalot un žāvēt!

Pareiza auto virsbūves kopšana

Mazgājot automašīnas virsbūvi, Tu laikus pamanīsi un novērsīsi auto bojājumus! Vasarā automašīna ir jāmazgā vidēji 2 reizes nedēļā.

Ja uz auto ir sakrājušies dubļi un netīrumi, noskalo virsbūvi ar siltu ūdeni. Tas atdzesēs auto un neradīs pleķus. Kad esi beidzis skalot automašīnu, pārvieto to uz citu vietu. Tas pasargās auto no rūsēšanas.

Sāc auto mazgāšanu no augšas! Šādā veidā mazgāšanas līdzeklis efektīvi attīrīs traipus auto lejasdaļā. Vispirms nomazgā un noskalo vienu auto pusi, tad tīri otru pusi.

Velti auto apkopei pāris stundas sava brīvā laika, tas atmaksāsies ilgtermiņā!

Stikls

Spoguļu un logu tīrīšanā izmanto kvalitatīvus kopšanas līdzekļus, kas attīra stiklu no satiksmes radītajiem nosēdumiem un kukaiņu atstātajiem traipiem. Būtiski, lai tīrīšanas līdzeklis samazina atspīdumus no mašīnas stikla.

Lukturi

Rūpējies par savu auto un veic regulāru lukturu pulēšanu! Ja automašīnas lukturi ir nodiluši, izmanto priekšējo lukturu atjaunošanas komplektu. Šajā komplektā ir šķidrie virsmas atjaunotāji un sūkļi, kas ir efektīvi un ērti lietojami.

Riepas

Gan vasaras, gan ziemas riepas ieteicams mainīt ik pēc 4 gadiem. Lai tās būtu labā tehniskā un vizuālā kārtībā, veic regulāru to apkopi. Izmanto profesionālus riepu kopšanas līdzekļus, kas veido UV aizsargfiltru, novērš gumijas izbalēšanu un plaisāšanu.

Novērs mašīnas pārkaršanu

Ja siltajā sezonā mašīnas dzinējs ir pārkarsis, ieslēdz automašīnas salona apsildi uz visaugstāko temperatūru un atver automašīnas logus. Šādā veidā karstais gaiss izplūdīs un mašīna atdzisīs. Lai novērstu pārkaršanu, sistēmā ir nepieciešams dzesēšanas šķidrums.

Pirms došanās ceļā, pārbaudi dzesēšanas šķidruma līmeni un radiatora stāvokli. Ieteicams iztīrīt radiatoru.

Pirms braukšanas pārliecinies, vai automašīnas panelī uzstādīto kontrollampiņu apzīmējumi Tev ir saprotami. Ja kāds no kontrollampiņu signāliem iedegas, Tev skaidri jāzina, vai braukšanu drīkst turpināt vai arī tā nekavējoties jāpārtrauc. Pārvietojies ar auto droši! Pasargā sevi un tuviniekus no nelaimes gadījumu riska.

Octa

Parūpējies ne tikai par auto apkopi, bet arī par drošību uz ceļa! Iegādājies apdrošināšanas polisi internetā. Manapolise.lv apkopo auto apdrošināšanas kompāniju piedāvājumus.

  • Bez octa apdrošināšanas Tu nedrīkstēsi izmanto auto un piedalīties ceļu satiksmē.
  • Lai nokārtotu ikgadējo tehnisko apskati, automašīnai ir jābūt derīgai octa apdrošināšanai. Ja būsi iekļuvis ceļu satiksmes negadījumā: octa segs radušos zaudējumus.
  • Ar octa apdrošināšanu varēsi bez problēmām apceļot arī Eiropas Savienības valstis, kā arī Norvēģiju, Lihtenšteinu, Šveici un Islandi.

Octa kalkulators

Manapolise.lv mājas lapā ievadi automašīnas datus: reģistrācijas numuru, automašīnas reģistrācijas apliecības numuru un OCTA polises termiņu. Polises termiņš ir 3, 6, 9 vai 12 mēneši. Pēc informācijas ievadīšanas, Manapolise.lv Tev piedāvās izdevīgākos pakalpojumus no kompānijām Seesam, Ergo, If, Gjensidige, Balta. OCTA kalkulators ir ērti lietojams un Tu atradīsi izdevīgāko risinājumu dažu minūšu laikā.

Elīna Strepetova

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*