11111

Auto sagatavošana vasarai: Kas būtu jāņem vērā?

Auto sagatavosana vasaraiLatvija ir četru gadalaiku zeme, kurā ļoti krasi mēdz mainīties laikapstākļi. Zinot, kādi tie ir, un paredzot gadalaikus, mēs laikus varam sākt kopt arī savu automašīnu un sagatavot to attiecīgiem laikapstākļiem un ceļa segumam. Dažkārt jauna gadalaika sagaidīšana ir patīkama, ja savā mājā un auto ieviešam kārtību un tīrību, turklāt auto būs pateicīgs un kalpos ilgāk, ja par to regulāri rūpēsies. Lai braukšana ar auto būtu ērta un droša, turpmākajā rakstā daži ieteikumi par auto sagatavošanu vasaras sezonai.

Ģenerāltīrīšana
Vasaras sezonā nav tik daudz dubļu un lietavu, kā tas mēdz būt ziemas un pavasara sezonā, tāpēc sākoties sausajam un saulainajam laikam ir labi, ja automašīna ir nomazgāta un uzpucēta. Ieplāno vienu auto ģenerāltīrīšanas dienu!
Iztīri automašīnas salonu ar putekļusūceju, izmazgā paklājiņus, pievērs uzmanību spraugām un panelim. Salona paneli tīri ar speciāli tam paredzētajiem līdzekļiem, tādejādi tie var palīdzēt arī pret putekļu nosēšanos, ne tikai labi smaržot. Izmet visu lieko, kas uzkrājies bagāžas un cimdu nodalījumā. Nomazgā rūpīgi auto no ārpuses, pievērs uzmanību arī vietām, kur varēja tikt sāls vai dubļi.

Vasaras riepas
Riepas katram šoferim jāmaina divreiz gadā – sākoties ziemai un pēc tam sagaidot vasaru. Ja vien Tev šobrīd nav M + S riepas, tad ir laiks pārbaudīt arī vasaras riepas pirms to uzlikšanas. Šī darbība ir katra šofera pienākums – rūpēties par automašīnai paredzētajām riepām un to kvalitāti. Ja riepas neplāno pirkt jaunas, tad noteikti tās pārbaudi!
Lietas, kas jāņem vērā, pirms vasaras riepu montāžas:
• Pārbaudi, vai auto protektori ir līmenī – vasaras riepām noteiktais minimums ir 1,6 mm, bet ņem vērā, ka šis ir pats minumums, tāpēc labāk ir, ja riepu protektori ir ar lielāku mm dziļumu. Ja protoktori neatbilst minimumam, tad ne tikai vari saņemt lielu sodu no policijas, bet arī apdraudi sevi un citus satiksmes dalībniekus;
• Pārbaudi, vai ir vienmērīgs nodilums. Dažkārt riepu nevienmērīgs nodilums norāda arī uz tehniskām problēmām auto detaļās. Ja Tavas riepas norāda uz šādu pazīmi, griezies pie sava automehāniķa un noskaidro, kas tam ir par iemeslu;
• Pārbaudi, vai riepas no aukstuma un nepareizas uzglabāšanas ziemā nav saplaisājušas. Ja riepas ir bojātas, tad vai nu vari apskatīt tās vēlreiz kopā ar savu automehāniķi, vai bojājumus labot, vai tomēr iegādāties jaunas riepas.

Bremžu sistēma
Lai pārbaudītu bremžu sistēmu, vislabāk, ja dosies uz apkopi servisā, kurā pārbaudi gan bremžu šķidruma līmeni, gan to, kādā stāvoklī ir bremžu diski. Ziemā tie var sākt plaisāt, jo saskaras ar straujām temperatūras maiņām – bremzējot tās sakarst, bet aukstais sniegs un peļķes tās uzreiz strauji atdzesē.

Kondicionieri un auto filtri
Ja arī šī vasara lutinās ar karstu laiku un sauli, tad uzturoties mašīnā noteikti vēlēsies izjust komfortu. Pārbaudi, vai kondicionieris darbojas, vajadzības gadījumā papildini ar freonu. Tāpat arī pirms vasaras perioda ir vērtīgi pārbaudīt gaisa filtrus, jo, ja nevēlies, lai salonā iekļūst putekļi, tad tas ir īstais brīdis, lai tos savestu kārtībā.

Mašīnas apdrošināšana
Vasara bieži vien ir laiks, kad esam laimīgā atpūtā vai vēl darba skrējienā, kad pavisam vienkārši var aizmirsties par OCTAS polises iegādi, tāpēc lai vasaras sākumā Tevi nepārsteigtu nepatīkams pārsteigums, tad vajadzētu reizē ar ģenerāltīrīšanu pārbaudīt OCTA polises derīguma ilgumu un, ja ir vajadzība – to atjaunot.

Zane Kruglova

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*