11111

Auto sagatavošana pavasarim – Ko der zināt?

Lai arī pavisam lēniem soļiem, pavasaris tomēr tuvojas. Daudzi no mums gatavojas pludmales sezonai – vingro un skrien, taču nedrīkst aizmirst par to, ka arī automašīnām nepieciešama attiecīga apkope un rūpes, lai tās sagaidītu pavasari un vasaru lieliskā stāvoklī.

Esam apkopojuši sarakstu ar svarīgākajiem darbiem, kurus vajadzētu paveikt, lai tavs transportlīdzeklis būtu gatavs pavasarim.

  • Nomazgā!

Vairākus mēnešus tava automašīna ir bijusi pakļauta sāls, sniega, dubļu un citu vielu ietekmei, kas var ievērojami sabojāt spēkrata izskatu. Prātīgāk, protams, būtu to mazgāt vismaz reizi pāris nedēļās, taču, ja tev nav bijusi iespēja to izdarīt, ir pēdējais brīdis! Ja pēc mazgāšanas redzi, ka auto ir bojāta krāsa, vai parādījusies rūsa, noteikti dodies uz servisu, lai to novērstu. Tā tu izvairīsies no lielākiem izdevumiem nākotnē.

  • Nomaini eļļu!

Kā zināms, katrai sezonai ir piemērota cita eļļa, kurai ir atšķirīga viskozitāte. Ziemas eļļas veidotas tā, lai nesasaltu zemās temperatūrās savukārt vasarai piemērotā eļļa nodrošina tās izkalšanu un iztvaikošanu. Aizmirstot nomainīt laika apstākļiem atbilstošu eļļu, tu riskē ar mašīnas tehniskā stāvokļa pasliktināšanu, jo tiek apgrūtināta motora darbība.

  • Pārbaudi bremzes!

Šī ir viena no visintensīvāk nodarbinātajām tava auto daļām. Un, būsim godīgi, bez labām bremzēm tu ātri vien avarētu. Tāpēc vienmēr pievērs uzmanību tam, kādā stāvoklī ir bremzes, veicot to pārbaudi pie speciālista. Lai tās strādātu kvalitatīvi, jānodrošina nepieciešamā eļļošana kustīgajām daļām, jānotīra detaļas, kā arī jāpārbauda, vai nav nekādu bojājumu.

  • Nomaini riepas!

Tā kā pēdējo mēnešu laikā tavs auto ir bijis aprīkots ar ziemas riepām (tā vismaz tam vajadzētu būt), tad ir pienācis brīdis, lai nomainītu tās uz vasaras sezonai piemērotām. Kādēļ nevajadzētu turpināt braukt ar ziemas riepām? Pirmkārt, padomā, vai būtu vērts mainīt riepas vispār, ja tās varētu izmantot visu laiku? Ziemas riepas ir veidotas no speciāla gumijas sakausējuma, kas ir mīkstāks, tādēļ nodrošina labāku saķeri ar virsmu, kā arī ir pielāgots zemākām temperatūrām. Siltā laikā šāds materiāls ātri vien nodils, un tev tik un tā nākamajā sezonā būs jāpērk jaunas riepas. Tādēļ izvēlies tādas riepas, kas piemērotas attiecīgajam laikam un, protams, atbilst likumā noteiktajiem standartiem.

  • Iztīri mašīnas salonu!

Ziemas laikā mašīna tiek ietekmēta ne tikai no ārpuses, bet arī iekšpuses. Ar sniegu aplipuši zābaki, sāls, netīrumi un dažādi gruži – tas viss laika gaitā uzkrājas auto salonā. Ideālā gadījumā, pirms pavasara atnākšanas būtu ieteicams aizvest auto uz apkopi, kur tam veiktu pilnu salona tīrīšanu, tai skaitā arī sēdekļu un visu virsmu.

Ja sēdekļi ir no auduma, ņem vērā, ka tie vairāk uzsūc dažādus aromātus un ir grūtāk kopjami. Pašam perfekti iztīrīt mašīnas salonu būs grūtāk, jo vajadzēs speciālo šampūnu, kā arī citus piederumus. Tāpat neaizmirsti arī par cimdu nodalījuma un bagāžnieka iztīrīšanu. Un, protams, iegādājies jaunu auto salona atsvaidzinātāju.

  • Parūpējies par apdrošināšanu! Papildus visam iepriekš minētajam, gaidot pavasari ir vērts pievērst uzmanību tam, kāda auto apdrošināšana tev iegādāta. Protams, visiem ir nepieciešama OCTA, taču, lai justos drošāk, iespējams, ir vērts noformēt arī KASKO polisi? Pārbaudi, kāds ir tavas esošās apdrošināšanas polises darbības termiņš, lai nepiedzīvotu nepatīkamus pārsteigumus uz ceļa.

Nu, re! Esi gatavs jaunajai sezonai. Lai labi ripo!

 

Izvērtēti riski, piemērotākie risinājumi un augstākās kvalitātes serviss.
Maksims Mjatiškins

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*