11111

9 ieteikumi drošības uzlabošanai tavā dzīvesvietā

Mūsu mājokļa drošība ir viena no ikdienas prioritātēm. Lielus zaudējumus un neērtības sagādā negaidīti notikumi, piemēram, dažādi bojājumi, ielaušanās un ugunsgrēks. Ir svarīgi no tā pasargāties gan apdrošinoties, gan nodrošinoties pret tādiem notikumiem. ManaPolise.lv apkopojusi 9 ieteikumi drošības uzlabošanai tavā dzīvesvietā.

1. Īpašuma apdrošināšana. Ikvienam ir svarīga drošības sajūta no neparedzētiem izdevumiem un neprognozējamiem notikumiem, tomēr ir reizes, kad varam būt nepasargāti dažādās situācijās no mums neatkarīgu apstākļu dēļ. Nekustamā īpašuma apdrošināšana ar izvēlēto risku segumu var nodrošināt aizsardzību, kas atlīdzinās radušos zaudējumus, piemēram, dabas stihiju, inženierkomunikāciju, noziedzīgu darbību gadījumos. 

īpašums, īpašuma apdrošināšana, 9 ieteikumi drošības uzlabošanai tavā dzīvesvietā

2. Signalizācijas sistēma un dūmu detektori. Drošības jeb apsardzes sistēmas galvenais mērķis ir iespējami ātri un informatīvi nosūtīt tās īpašniekam informāciju par mājās notiekošo. Dzīvoklī vai mājā uzstādītā apsardzes sistēma tiek pieslēgta pie apsardzes kompānijas centrālā drošības pults. Gadījumā, ja notiek nesankcionēta iekļūšana telpā, dzīvoklī, mājā vai teritorijā nostrādā signalizācija un trauksmes signāls tiek pārsūtīts uz apsardzes pulti. Uz attiecīgo objektu izbrauc apsardzes kompānijas mobilā ekipāža, bet informācija par trauksmi tiek paziņota īpašniekam vai pilnvarotai personai. Savukārt, ja pultī saņemts signāls par piedūmošanu vai ugunsgrēku, pults operators pārsūta signālu ugunsdzēsēju glābšanas dienestam. Ja signalizācijas sistēmu nevēlies, tad savai drošības nodrošināšanai iegādājies un uzstādi dūmu detektorus. Kā rāda pasaules pieredze dūmu detektori ir efektīvs risinājums, lai pasargātu mājokļa iemītnieku dzīvības no pēkšņa ugunsgrēka briesmām. 

3. Videonovērošanas kameras. Izvēloties vispiemērotāko sistēmu, pastāv vairāki faktori, kuri noteikti būtu jāņem vērā, ja īpašumam vēlas rast vislabāko risinājumu. Šie faktori skar plānoto kameras pielietojumu, video kvalitātes kritērijus, kā arī pieejamos tehniskos un finansiālos resursus. Mūsdienās daudzi izvēlas video kameras butaforijas, kuras galvenā loma īpašuma aizsardzībā ir psiholoģiskā iedarbība, jo kvalitatīvu mulāžu ir praktiski neiespējami atšķirt no īstās video novērošanas kameras. To ieraugot, garnadzis visticamāk atteiksies no ieplānotā likumpārkāpuma. Tiesa gan, jārēķinās, ka pieredzējis zaglis var uz to neuzķersies, jo īstā video novērošanas kamera nevis pagriezās uz vienu un otru pusi, bet pavēršas tajā virzienā, kur vērojama kāda kustība. 

drošības sistēma, novērošana

4. Drošas durvis. Vislielākais riska faktors – nedrošas durvis, kuras pieredzējis kramplauzis bez grūtībām var uzlauzt dažu minūšu laikā. Īpaši apdraudēts ir pirmais stāvs. Zagļi veikli tiek galā, ja atstāj atslēgu durvju iekšpusē – izmantojot spēcīgu magnētu iespējams pagriezt slēdzeni ar atslēgu tajā no otras puses. 

5. Vērtīgu lietu glabāšana. Ja esi no cilvēkiem, kas dod priekšroku visas vērtīgās lietas uzglabāt mājās, parūpējies, lai tās ir pienācīgi noglabātas. Viens no drošākajiem variantiem ir seifa ierīkošana, vēlams, pie nesošās sienas un pieskrūvēts pie grīdas. Šeit var likt lietā arī radošumu un pielietot dažādas idejas: atvilktnes ar dubulto nodalījumu, grāmatas ar tukšu vidu un dekoratīvi spilveni ar slepenu kabatu – iespēju ir ļoti daudz! Neslēp vērtīgas lietas tajās vietās, kuras zagļi mēdz pārbaudīt pirmkārt un kuras ir visātrāk pārmeklējamas, piemēram, aiz spoguļiem, gleznām, fotogrāfijām, sienas paklājiem un citiem pie sienām izvietotiem priekšmetiem, aiz kuriem var pielīmēt aploksnes ar naudu vai citas vērtslietas. Nosauktajās vietās nevajadzētu novietot arī iebūvētos seifus.

drošības skapis, seifs

6. Dodies prom no mājām – pārbaudi. Ikdienas rutīnā un steigā var aizmirst pat vienkāršas un šķietami pašsaprotamas lietas. Katru reizi pirms iziešanas no mājām apskaties, vai esi nopūtis sveces un visur izslēdzis gaismas, aizvēris logus, izslēdzis plīti un elektrotehniku. Nereti durvju aizslēgšana kļūst par rutīnas darbību, un, ja ceļā uz skolu, darbu vai citur ienāk prātā doma ”Vai es aizslēdzu durvis?”, labāk atgriezties un pārbaudīt divreiz. Mājas jāpasargā ne tikai no zagļu iebrukumiem, bet arī nelabvēlīgiem laikapstākļiem. Neaizmirsti aizsegt skatu caur logiem, ja logi nav pienācīgi aizklāti, tie paver visaptverošu skatu uz telpas iekšieni – gan iekārtojumu, gan arī visām lietām, kas tur atrodas.

7. Mājas ugunsdzēšamais aparāts. Mājai atbilstoši ugunsdzēšanas aparāti ir paredzēti degošu eļļu un tauku, mugurā esoša apģērba, dokumentu un iekārtu dzēšanai. Labs dzēšanas līdzeklis ir tas, kas neatstāj pēdas pēc dzēšanas. Tehnoloģija, kas veido ūdens miglu, tādējādi samazinot bojājumus ugunsgrēka dzēšanas gadījumā. Mājai paredzētais ugundzēšanas aparāts ir videi draudzīgs dzēšanas līdzeklis, ātrai un efektīvai dzēšanai un tie ir piemēroti, lai dzēstu pannas un citas gatavošanas ierīces, kurās tiek izmantoti augu vai dzīvnieku eļļas un tauki, kā arī elektroiekārtas līdz 1000 V vismaz no viena metra attāluma. 

ugunsdzēšamais aparāts

8. Pirmās palīdzības aptieciņa. Aptiekās ir iespējams nopirkt gatavas pirmās palīdzības aptieciņas. To sastāvā ir: dažāda platuma marles saites sterilā iepakojumā; marles kompreses sterilā iepakojumā; dažāda izmēra brūču plāksteri sterilā iepakojumā; tīklveida pārsējs; leikoplasts spolē; šķēres ar noapaļotiem galiem; vienreizējās lietošanas cimdi.

9. Nestāsti visu sociālajos tīklos. Tavu brīvdienu un atvaļinājuma plāni – liec ceļojumu attēlus, cik vien vēlies, bet nestāsti, kad, uz cik ilgu laiku un ar ko tu dodies ceļojumā. Šī informācija patiks un var būt noderīga zagļiem. Detaļas par dzīvesvietu – Tu vari dalīties attēlos ar savu „ligzdiņu”, bet nekad neizpaud, kur tieši tu dzīvo. Patiesībā daudz sliktu cilvēku var būt arī starp taviem sociālo tīklu “draugiem”. Neviens nevar būt pārliecināts par to, kas cilvēkam ir padomā.

Apdrošini savu mājokli, apdrošini īpašumu par izdevīgām cenām ManaPolise.lv

Izvērtēti riski, piemērotākie risinājumi un augstākās kvalitātes serviss.
Maksims Mjatiškins

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*