11111

8 padomi drošiem Ziemassvētkiem

Ir pienācis Ziemassvētku laiks, kad mājās valda izteikta rosība. Paralēli iepirkšanās trakumam un centieniem visus iepriecināt, atceries arī par drošību. Manapolise.lv piedāvā astoņus ieteikumus, kurus ievērojot visiem būs drošāks šis svētku laiks.

1. Uzmanies liekot rotājumus

Ziemassvētki bez rotājumiem un gaismas virtenēm nav iedomājami. Rotājumus izvietojot gar mājas jumtu vai kokā, jābūt īpaši piesardzīgam. Ja izmanto trepes, pārliecinies, ka tās uz zemes stāv stabili. Neturies pie ūdens notekām vai koku zariem, tie var neizturēt un lūzt. Papildus drošībai pieaicini klāt kādu palīgu, kas pieturēs trepes vai pados virtenes, ja tas būs nepieciešams.

Ziemassvētku rotājumi

2. Uzmani kamīnu

Ar atklātu liesmu vienmēr jābūt piesardzīgam. Kaut fotogrāfijas tas izskatās skaisti, izvairies no segu un paklāju novietošanas tieši pie kamīna, no tā var lēkt dzirksteles, kad var aizdedzināt segas. Tāpat arī nededzini koksni, kas apstrādāta ar jebkādu ķīmiju, finieri, skaidu plātnes, krāsainus papīrus vai plastmasu. Tiem degot, var rasties indīgi izgarojumi.

3. Nesēdies pie stūres dzērumā

Pat ja šķiet, ka karstvīns vai šampānietis iedzerts pavisam nedaudz, tas tāpat var ietekmēt braukšanas spējas. Ja esi ko dzēris, labāk sagaidi nākamo rītu pirms brauc, kā arī neļauj citiem sēsties pie stūres alkohola reibumā.

dzērājšoferis, ziemassvētki avārija, nebrauc dzēris

4. Dāvini piemērotas dāvanas

Bērniem līdz trīs gadu vecumam dāvanām pievērs īpašu uzmanību. Pārliecinies vai jaunās mantas ir bez sīkām detaļām un kvalitatīvi veidotas. Tā izvairīsies no riska, ka bērns ar kādu detaļu var aizrīties. Vecākiem bērniem skaties, lai dāvanas nevar traumēt tās lietotāju vai apkārtējos. No dažādiem šaujamiem vai metamiem priekšmetiem labāk izvairīties.

5. Drošība ar elektroierīcēm

Pirms izmanto Ziemassvētku spuldzīšu virtenes, pārliecinieties vai tās nav bojātas (vaļēji vadi, trūkstošas spuldzītes). Iekštelpām domātās virtenes nelieto ārā, tās var neizturēt gaisa temperatūru, rezultātā radot īssavienojumu. Iegādājoties jaunu virteni, ieteicams, ik pēc dažām stundām pārliecināties vai rozete, vads un spuldzītes nav pārāk uzkarsuši. Vienmēr drošāk ir iegādāties gaismu virtenes, kas darbojas uz baterijām.

6. Neatstāj liesmu bez uzraudzības

Uguns ir valdzinoša ikvienam, jebkurā vecumā, tomēr vienmēr pametot istabu, atceries nopūst sveces, tās var aizdedzināt blakus esošos priekšmetus. Nenovieto sveces tuvu aizkariem vai viegli degošām lietam. Tāpat arī neej gulēt līdz krāsns vai kamīns nav pilnībā izdedzis, lai pārliecinātos, ka neviena dzirkstele nav izlēkusi un sākusi kur gruzdēt.

sveces bīstami, risks

7. Neaizmirsti par ēdienu

Svētku steigā, kad ar ciemiņiem pilna māja ir viegli palaist garām brīdi, kad cepetis krāsnī ir gatavs. Aizmirstot par to pārāk ilgi, tas var aizdegties un izraisīt ugunsgrēku. Atvēli ēst gatavošanai gana ilgu laiku pirms ciemiņu ierašanās, lai varētu tai koncentrēties pilnībā un novērstu nelaimi.

8. Applaucēšanās un sagriešanās risks

Ja mājās ir mazi bērni, karstus ēdienus un dzērienus, kā arī asus priekšmetus turi pašā galda vidū, lai nepastāvētu iespēja, ka bērns tos var aizsniegt un uzvilkt sev virsū.

Atceries apdrošināt savu iedzīvi pret negadījumiem! ManaPolise.lv īpašuma apdrošināšana palīdzēs izvēlēties lētāko piedāvājumu tavām vajadzībām!

Izvērtēti riski, piemērotākie risinājumi un augstākās kvalitātes serviss.
Maksims Mjatiškins

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*