11111

7 svarīgi padomi braukšanai slapjos laika apstākļos

kā braukt slapjos laika apstākļos, braukšana lietūKlāt ir gada slapjākais laiks – aiz loga bieži līst, tāpēc ceļi ir klāti ar ūdeni, kas padara braukšanu ārkārtīgi bīstamu un veido sastrēgumus pilsētā. ManaPolise.lv piedāvā 7 svarīgi padomi braukšanai slapjos laika apstākļos, kas var noderēt dažādās situācijās uz ceļa.

1. Saglabā kontroli sanešanas gadījumā
Ja mašīna sāk slīdēt un notiek sanešana, atturieties no dabīgā instinkta spiest bremžu pedāli, kas novestu pie riteņu nobloķēšanās, padarot situāciju sliktāku un liekot pazaudēt kontroli pār automobili. Tā vietā atgūstiet kontroli, laideni griežot stūri saneses virzienā, laideni spiežot un “pumpējot” bremžu pedāli līdz pakāpeniski samazinat ātrumu. Ja auto ir pretbloķēšanas sistēma ABS, piemērojiet līdzenu spiedienu bremzēm.

akvaplanēšana, sanešana2. Izvairieties no akvaplanēšanas riska
Akvaplanēšanas gadījumā visi 4 riteņi zaudē kontaktu starp riepu un ceļu. Nekādā gadījumā nebremzējiet strauji un negrieziet stūri. Obligāti lēnām atlaidiet gāzes pedāli un nemainiet braukšanas virzienu, līdz atgūsiet saķeri ar ceļu. Ja gadījumā ir jābremzē, viegli piespiediet bremžu pedāli. Var iepriekš izvairīeties no akvaplanēšanas, ja braucat pa iepriekš izveidotām “sliedēm” uz ceļa.

3. Uzmanieties no applūdušiem ceļiem

Plūstošs ūdens var automašīnai nodarīt pamatīgus bojājumus, tāpēc visdrošāk ir mainīt braukšanas virzienu un meklēt citu maršrutu. Zem dziļā ūdens var būt nemanāmas un dziļas bedres, kas var likt automašīnai iesprūst.

braukšana lietū4. Padari sevi redzamu
Lietū redzamība ir ārkārtīgi ierobežota un parasti satiksmes dalībnieki, pat gājēji, nespēj koncentrēties uz satiksmes drošību, tāpēc pārliecinies par ieslēgtām gaismām un strādājošām vējstikla slotiņām! Gājējiem ieteicams nesteigties un pārliecināties par šķērsojamā ceļa drošību. Miglas gadījumā ieslēdziet miglas lukturus.

5. Ieturiet drošu distanci
Turēties cieši klāt priekšā esošam automobilim ir ārkārtīgi bīstams gājiens jebkuros laika apstākļos, bet it īpaši tad, kad ceļi ir slapji. Slapja laikā bremzēšanas ceļš var būt līdz pat 3 reizēm garāks, tāpēc nebūs laika pietiekami ātri apstāties, ja automobilim būsiet tuvu. Laba distance ir 40 metri. Uzmanieties, pietuvojoties smagajiem auto un autobusiem, ūdens duša, kas veidojas no riepām var ārkārtīgi pasliktināt redzamību. Apdzeniet tos tiklīdz ir droši to darīt.

6. Sagatavojiet savu auto slapjajiem laika apstākļiem
Pārbaudiet vējstikla slotiņas, tās, iespējams ir jānomaina. Tāpat, pārbaudiet savu riepu un to protektoru stāvokli. Novietojiet savā auto lāpstiņu un striķi izvilkšanai, ja gadās iestigt vai iebraukt grāvī. Kad braucat, noteikti pievērsiet uzmanību mitrumam salonā. Pārliecinieties, ka iekšējais klimats neliks aizsvīst logiem, kas ietekmē redzamību. Ja logi aizsvīst, apstājieties pie ceļa malas un virziet siltu un sausu gaisu uz logiem. Iesakām arī izmantot īpašus līdzekļus vējstikliem, kas nodrošina lielāku ūdens pretestību. Viens no tiem ir Aquapel.

aquapel-foto

7. Samaziniet ātrumu un esiet uzmanīgi
Braukšana slapjos laika apstākļos dod daudz pārbaudījumu. Atcerieties: palielināts ātrums palielina riskus. Bremzējiet laicīgāk un pakāpeniskāk nekā parasti. Ieplānojiet braukšanu lēnākā gaitā, kad ceļi ir slapji un atcerieties, ka satiksme arī būs lēnāka. Tāpēc ir nepieciešams vairāk laika, lai nokļūtu galapunktā. Ja līst tik traki, ka nav iespējams redzēt ceļu vai priekšā esošās mašīnas, apstājieties un gaidiet lietus mazināšanos. Miglā samaziniet ātrumu un uzmanieties no pēkšņiem šķēršļiem. Iesakām arī pieteikties īpašām drošības apmācībām, ko nodrošina dažas auto skolas.

Atrodiet izdevīgāko OCTA un KASKO polisi savam auto – https://manapolise.lv

Izvērtēti riski, piemērotākie risinājumi un augstākās kvalitātes serviss.
Maksims Mjatiškins

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*