11111

7 padomi, kā parūpēties par savu auto, iestājoties rudenim

7 padomi, kā parūpēties par savu auto, iestājoties rudenim

Vasaras sezona ir beigusies, un drēgnā rudens sezona ar vēsiem rītiem, lietainām dienām un tumšiem vakariem ir klāt. Lai aukstums nepārsteigtu nesagatavotus, nepieciešams veikt visu nepieciešamo, sagatavojot savu automašīnu rudens sezonai. Lūk, 7 padomi, lai Jūsu automašīna rudens sezonā būtu lieliskā kārtībā:

Pievērsiet uzmanību vējstiklam un tā tīrītājiem

Rudens sezonā īpaša uzmanība jāpievērš vējstiklam. Braucot Jūsu automašīna tiek notraipīta ar ūdeni un dubļiem, savukārt stāvošu auto ātri vien pārklās rudens lapu kārta.  Tīrs vējstikls nodrošina labu redzamību, tādēļ regulāri to mazgājiet, pie reizes pārliecinoties, ka Jūsu vējstikla tīrītāji ir spējīgi veikt sev uzticēto uzdevumu.

Ja nepieciešams, nomainiet riepas

Neatņemama rudens sastāvdaļa ir nokrišņi, līdz ar to – slidena ceļa braucamā daļa. Tā dēļ bremzēšanas ceļš ir garāks, un jau laicīgi nepieciešams parūpēties par atbilstošām riepām.

Nav nepieciešams gaidīt līdz 1. decembrim, kad automašīnai obligāti jābūt aprīkotai ar ziemas riepām. Parūpējieties par automašīnas aprīkojumu jau laicīgi, un ziniet, ka tādā veidā Jūs būsiet drošībā jau pirms ziemas sezonas! Ja neesat pārliecināts par savām spējām izvērtēt Jūsu automašīnas riepu stāvokli, aizbrauciet uz tuvāko servisu vai riepu centru.

Pārbaudiet automašīnas elektroniku

Rudenī automašīnai palielinās enerģijas patēriņš, jo tiek biežāk izmantota sildīšanas funkcija, biežāk ieslēgti logu tīrītāji, izmantotas dažādas gaismas, utt. Ir laicīgi jāpārbauda, vai elektronika darbojas korekti. Noteikti dariet to ar ieslēgtu dzinēju, lai neizlādētu akumulatoru!

Pārbaudiet akumulatora stāvokli

Savlaicīgi pārbaudot akumulatora stāvokli, būs iespēja to laicīgi uzlādēt un, ja nepieciešams, iegādāties jaunu akumulatoru. Ja akumulators netiks pārbaudīts, tad var gadīties, ka kādā no ziemas aukstajām dienām, Jūs gluži vienkārši nevarēsiet startēt automašīnu.

Nomainiet durvju gumijas

Durvju gumijas, īpaši rudenī, ir pakļautas nolietojumam. Ūdens, kas dienas laikā mēdz uzkrāties šajās gumijās, nakts laikā sasalst. Tas rada bojājumus, kas izraisa problēmas durvju mehānismu darbībā, tādēļ, gatavojot auto rudens sezonai, gumijas ir jānotīra ar mīkstu drānu un jāuzklāj tām speciāls silikona pārklājums, kas paredzēts durvju gumijām, lai tās netiktu pakļautas apkārtējās vides ietekmei.

Pārliecinieties par motora kārtību

Gatavojot automašīnu rudens un pēc tam arī ziemas sezonai, noteikti vajadzētu pievērst uzmanību motora eļļas un dzesēšanas šķidruma līmenim, drošības jostām un caurulēm. Eļļa jāmaina ne tikai rudens sezonā – tas jādara regulāri, lai nodrošinātu automašīnas dzinēja darbību. Automašīnas motora apkope ir ļoti svarīgs process, jo tieši motors nodrošina automašīnas darbību. Ja to nedarīsiet, situāciju iespējams ielaist līdz kritiskam brīdim, kad automašīnas remonta dēļ nāksies šķirties no milzīgas naudas summas vai Jums nāksies pat iegādāties jaunu automašīnu.

Nomainiet gaisa filtrus

Automašīnas gaisa filtrā ar laiku uzkrājas liela putekļu kārta, tādēļ to ik pa laikam būtu nepieciešams iztīrīt, lai uzlabotu gaisa plūsmu auto salonā. Rudens ir sezona, kad nepieciešams sagatavot automašīnu laika apstākļu maiņai, tādēļ parūpējieties par katru sīkāko detaļu, kas nodrošina automašīnas darbību!

Ja jau esat sagatavojuši savu automašīnu rudens sezonai, nodrošinieties dažādām situācijām, kas var ietekmēt Jūsu automašīnu. Aprēķināt octa polises cenu un iegādāties to ir ātri un vienkārši, taču tā ir rīcība, kas pavisam noteikti atmaksāsies, ja nokļūsiet neapskaužamā situācijā. Rudens sezona nozīmē strauju laikapstākļu maiņu, taču drošība vienmēr ir un paliks pirmajā vietā!

Elīna Strepetova

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*