11111

7 ieteikumi, kā vēl paspēt izbaudīt silto laiku

7 ieteikumi, kā vēl paspēt izbaudīt silto laiku

Lai gan jau iestājies astronomiskais rudens, tas nenozīmē, ka siltais laiks ir beidzies. Septembrī vēl mēdz pieturēties silts laiks, līdz ar to vēl var paspēt noķert saulīti aiz astes. Uzskaitīsim 7 lietas, kuras palīdzēs pilnvērtīgāk izbaudīt pēdējās siltās dienas.

Dodies ceļojumā uz ārzemēm

Ārzemes var būt arī Latvijas kaimiņvalstis – Lietuva vai Igaunija. Lietuva atrodas vairāk uz dienvidiem, tāpēc tur, iespējams, laikapstākļi būs pat vēl vasarīgāki. Savukārt uz ziemeļiem – Igaunijā – varēsi izbaudīt kalnainu vecpilsētu un ziemeļu kultūru.

Dodoties gan tuvākos, gan tālākos ceļojumos, neaizmirsti par ceļojumu apdrošināšanu. Tā ļaus Tev izbaudīt brīvās dienas bez stresa, neuztraucoties par neplānotiem medicīnas izdevumiem vai noklīdušu bagāžu.

Dodies izbraucienā pa Latviju

Lielisks veids, kā izbaudīt patīkamo laiku, būs ceļojums tepat pa Latviju. Pārliecinies, vai Tavam auto ir spēkā esoša automašīnas apdrošināšana. OCTA visiem transportlīdzekļiem ir obligāta, bet papildus tai lieti var noderēt arī KASKO. OCTA derīga visā Eiropas Savienībā, turklāt arī Norvēģijā, Lihtenšteinā, Šveicē, Islandē. Svarīgi atcerēties, ka, dodoties ārpus Latvijas, OCTA polise ir jāizdrukā.

Apskati kādu dabas parku vai rezervātu

Īpaši tad, ja Tev ir bērni, atpūta pie dabas būs tieši laikā. Gan Teiču dabas rezervāts, gan Gaujas Nacionālais parks, gan jebkura cita vieta tuvāk dabai ļaus izbaudīt svaigo gaisu, sauli un vēl patīkami silto vasaras vēju. Kā alternatīva noteikti derēs arī pastaiga pa mežu, gar jūru vai došanās uz zoodārzu.

Ekstrēmāku sajūtu cienītājiem – dodies rudenīgā peldē

Lai stiprinātu veselību, šogad vari apņemties peldēties katru dienu visu septembri vai pat līdz vēlam rudenim. Tā būs patīkama fiziska aktivitāte un, iespējams, motivācija nākamgad peldsezonu atklāt jau aprīlī vai martā.

Iekurini grilu un uztaisi vasaras atvadu ballīti dārzā

Tu vēl vari paspēt sarīkot vasaras noslēguma ballīti dārzā. Lai pasākums būtu pavisam vasarīgs, vari iesaistīt grilu un kādu piepūšamo atrakciju bērniem. Tādējādi gan paspēsi papriecāties par nu jau rudenīgajiem saules stariem un noķert vēl pēdējo šī gada iedegumu.

Tu vēl vari paspēt izbraukt ar laivu vai katamarānu

Ziemā izklaides uz ūdens iet secen, tāpēc īstais laiks laivošanai un izbraucienam ar katamarānu ir tieši tagad. Ja esi ekstrēmāku sajūtu cienītājs, tad Tev būs piemērots brauciens ar laivu pa kādu straujāku upi, piemēram, Gauju. Ja Tu dod priekšroku mieram un stabilitātei, tad Tev labāk patiks izbrauciens ar laivu pa rāmu ezeru vai brauciens ar katamarānu.

Neaizmirsti izklaides virs zemes – dodies lidojumā ar paraplānu

Ja laivas un dabas parki nav īsti Tava lieta, tad vienmēr ir vērtīgi paskatīties uz lietām no cita skatu punkta. Šajā gadījumā – no augšas. Lidojums ar paraplānu ilgst ilgāk nekā, piemēram, lēciens ar gumiju. Tas nozīmē, ka pāris minūtes varēsi pabaudīt skatu no augšas un papriecāties par skaistajiem skatiem sev apkārt. Ja plāno lēkt ar gumiju, bet vēl nevari tam sadūšoties, tad šis varētu būt pirmais solis ceļā uz baiļu pārvarēšanu.

Elīna Strepetova

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*