11111

7 svarīgi drošas braukšanas padomi ziemā

Ziema visā tās krāšņumā ir pārņēmusi Latviju. Šajā gada laikā autovadītājiem jābūt īpaši piesardzīgiem, jo snigšanas laikā autoceļi var būt ļoti slideni, bet stiprais vējš var aizputināt autoceļus. Šajā sniegotajā laikā autobraucējiem ne tikai jāņem vērā ceļa seguma stāvoklis, bet arī laikapstākļi, izvēloties piemērotu braukšanas ātrumu un distanci.

Iepazīsties ar padomiem, kuri noderēs ikvienam autovadītājam, lai pārvietošanās ziemā būtu pēc iespējas drošāka.

Droša braukšana ziemā

1. Esi ziemai gatavs

Tā nav dabas stihija, ko nav iespējams prognozēt. Ziemas periodā glabā automašīnas bagāžas nodalījumā ledus skrāpi un birsti, kā arī mazizmēra lāpstu, lukturi ar papildu baterijām, atstarojošo vesti, papildu cimdu pāri un cepuri, kas noderēs, ja auto iestigs dziļākā kupenā un vajadzēs pavadīt ilgāku laika posmu laukā, lai izraktu auto. Tāpat arī bagāžas nodalījumā ieteicams glabāt velkamo striķi ar izturīgām karabīnēm.

droša braukšana ziemā2. Pirms braukšanas pārbaudi spiedienu riepās

Ziemā zemās gaisa temperatūras dēļ gaisa spiediens riepās ir nedaudz zemāks. Ja pārvietosies ar auto, kam ir riepās ir pazemināts spiediens, riepām ātrāk nodils protektora sānu daļās. Šāda nodilšana riepas uzkarsē, kā arī samazina riepu lietošanas laiku un pagarina bremzēšanas ceļu. Lai kompensētu radušos gaisa spiedina starpību, ziemā riepas var piepumpēt par 0,2 atmosfērām vairāk.

3. Notīri no automobiļa sniegu un ledu pirms uzsāc braukšanu

Pat neliels sniega daudzums uz priekšējā vējstikla var apgrūtināt autovadītāja redzamību. Tāpat arī notīri visu ledu, kas atrodas uz auto stikliem. Atceries, ka uz automobiļa jumta esošais sniegs braucot var atdalīties un sabojāt aizmugurē vai garām braucošu auto virsbūvi vai pat izraisīt avārijas situācijas, ja sasaluša sniega gabals ielido braucoša auto priekšējā stiklā.

droša braukšana ziemā4. Neaizmirsti notīrīt arī apgaismes ierīces

Ziemas periodā ar auto biežāk nāksies pārvietoties diennakts tumšajā laikā, tādēļ ir svarīgi pārredzēt ceļu un arī pašam būt redzamam. Nepiemirsti notīrīt arī automašīnas numurzīmi, jo tā kalpo kā lielisks atstarotājs, īpaši tad, kad tā novietota stāvēšanai.

5. Uzsākot braukšanu, centies to darīt vienmērīgi

Tā, lai riteņa neizslīdētu uz sniegotā vai slidenā seguma. Ja uzsāksi braukšanu ar otro pārnesumu, varēsi izvairīties no riteņu spolēšanas.

droša braukšana ziemā6. Braucot ziemā, ieturi lielāku distanci starp savu un priekšā braučoso automobili

Ziemā ceļš ir slidens un apsnidzis, tādēļ palielinās arī bremzēšanas ceļa garums, jo var pasliktināties riepu saķere ar segumu. Jo lielāka būs distance starp tavu un priekšā braucošo auto, jo tev būs vairāk laika reaģēšanai uz situāciju, kas radusies uz ceļa.

7. Ieturi vienmērīgu ātrumu un izvairies no pārāk straujām darbībām

Izvairies no straujas bremzēšanas, ātruma palielināšanas vai stūres pēkšņas sagriešanas. Ziemā uz slidena seguma automašīna krietni asāk reaģēs uz straujām darbībām, salīdzinot ar dažādi manevru veikšanu vasaras apstākļos.

Pēc lielākas snigšanas uz Latvijas autoceļiem novērojams haoss. ManaPolise.lv aicina būt pacietīgiem, uzmanīgiem un neaizmirst apdrošināties! Piedāvājam izdevīgākos OCTA un Kasko piedāvājumus.

Izvērtēti riski, piemērotākie risinājumi un augstākās kvalitātes serviss.
Maksims Mjatiškins

One Response to "7 svarīgi drošas braukšanas padomi ziemā"

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*