11111

6 sliktas braukšanas paradumi, kuri kaitē Tavam auto

6 sliktas braukšanas paradumiIr tādi auto vadīšanas ieradumi, kas nopietni apdraud gan pašu, gan citus satiksmes dalībniekus. Piemēram, pagrieziena rādītāju savlaicīga neieslēgšana vai atļautā braukšanas ātruma neievērošana. Taču, vai zināji, ka ir arī vairāki sliktas braukšanas paradumi, kas rada nopietnu kaitējumu automašīnai, dažkārt pašam autovadītājam to nemaz neapzinoties? Lūk, daži no tiem!

Roku turēšana uz pārnesumkārbas
Tavs braukšanas instruktors droši vien teica, lai vienmēr turi abas rokas uz stūres. Taču daži šoferi attīsta ieradumu turēt roku uz pārnesumkārbas – un tas var kaitēt automašīnai.
Pārnesumkārba ir pieslēgta selektora dakšai, un, atpūtinot roku uz pārnesumkārbas, Tu riskē izdarīt nevajadzīgu spiedienu uz selektora dakšas, tādā veidā veicinot tās nodilumu.

Ātrumu nepārslēgšana atbilstoši situācijai
Jaunākie automašīnu modeļi aprīkoti ar ātrumu pārslēgšanas indikatoru, kas signalizē, kad ieteicams pārslēgt ātrumu. Tas paredzēts, lai ekonomētu degvielu, saudzētu automašīnu un tās darbību padarītu efektīvāku. Šī iemesla dēļ vajadzētu pievērst uzmanību tam, ko rāda indikators.

Transportlīdzekļa pārslogošana
Mūsdienīgas automašīnas ir paredzētas arī lielāku kravu pārvadāšanai, taču tas nenozīmē, ka tās vajadzētu pārslogot. Automašīnas lietotāja rokasgrāmatā parasti ir minēts transporta līdzekļa maksimālais slodzes svars – tas sniedz norādes, cik daudz kravas vari ievietot savā transporta līdzeklī. Jo lielāks svars, jo lielāka slodze bremzēm un piedziņai.
Jāatzīmē arī, ka pārvadājot nevajadzīgas lietas, piemēram, sporta inventāru, ietekmēsi ne vien auto detaļu nolietojumu, bet arī degvielas patēriņu. Šo iemeslu dēļ labāk līdzi nevadāt bagāžu, kas tajā brīdī nav vajadzīga.

Brīdinājuma gaismu neievērošana
Jaunākajos automašīnu modeļu paneļos ir visdažādākie brīdinājuma signāli. Dažus no tiem var ignorēt, līdz apstāšanās brīdim, taču ir arī tādi, uz kuriem jāreaģē nekavējoties.
Ir vērts apskatīt savu automašīnas lietotāja rokasgrāmatu, lai iepazītos ar visām paneļa brīdinājuma gaismām un saprastu, kurām nekavējoties jāpievērš uzmanība. Dažas no tādām ir dzinējs, bremžu sistēma, stūres pastiprinātāja kļūda, gaisa spilvens, eļļas spiediens, dzesēšanas sistēma.

Strauja bremzēšana
Var būt situācijas, kad avārijas bremzēšanu veikt ir nepieciešams. Taču strauja bremzēšana ikdienā ir ļoti slikts ieradums, kas rada lielu slodzi bremzēšanas sistēmai, un diskiem, kā arī palielina degvielas patēriņu. Kopumā vienmērīga braukšana un apstāšanās ir labāka gan automašīnai, gan videi.

Kavēšanās ar motoreļļas nomaiņu
Līdzīgi kā tas ir ar degvielu, automašīnas panelī parādās arī paziņojums, pēc cik kilometriem būs vajadzīgs nomainīt motoreļļu. Taču paļaušanās uz panelī esošo informāciju patiesībā nevajadzētu – pat, ja rādās, ka vēl var nobraukt gana daudz kilometru, gaidīt nevajadzētu.
Labāk jau tuvākajā laikā doties uz servisu, lai veiktu motoreļļas maiņu. Tas tādēļ, ka motoreļļas kvalitāte atstāj ietekmi ne vien uz dzinēju, bet arī turbokompresoru. Ja savlaicīga motoreļļas maiņa dzinējam neko daudz nekaitēs, tad turbokompresoram gan tas var radīt nopietnus bojājumus.

Esi apdrošināts!
Dodoties ceļā, padomā ne vien par labākiem braukšanas ieradumiem, kas nekaitē Tavam auto, bet arī par atbilstošu apdrošināšanu. Atceries, ka OCTA apdrošināšana ir obligāta prasība ikvienam motorizētam transporta līdzeklim, kas piedalās ceļu satiksmē. Lai ietaupītu laiku un līdzekļus, noderīgs palīgs piemērotākās polises atrašanā un iegādē būs OCTA kalkulators – ievadot tajā visu prasīto informāciju, saņemsi tieši Tev piemērotākos apdrošināšanas piedāvājumus. Tālāk jau atliks izvēlēties īsto, ko noformēt vari turpat – tiešsaistē.

Zane Kruglova

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*