11111

6 padomi auto sagatavošanai pavasarim

Ziema tavam auto ir bijis kārtējais pārbaudījums, tāpēc sagatavojies aizraujošajai gadalaika maiņai, palutinot savu auto pienācīgi, ar tam nepieciešamo pavasara apkopi. 6 padomi auto sagatavošanai pavasarim.

1. Nomaini ziemas riepas

Šķiet pašsaprotami, taču ir arī tādi cilvēki, kas ziemassvētku rotājumus uz mājas atstāj visu cauru gadu. Nedari pāri savam auto un nomaini riepas uz sezonai atbilstošām, turklāt no 1. maija ir aizliegts braukt ar transportlīdzekli, kuram ir riepas ar radzēm.

Spiedienu riepās nepieciešams pārbaudīt regulāri, tas mainās atkarībā no gaisa temperatūras svārstībām. Ja riepās uzturēsi ražotāja norādīto spiedienu, tas tev arī palīdzēs ietaupīt uz degvielas rēķina.

padomi auto sagatavošanai pavasarim

2. Atbrīvojies no sāls paliekām gan no virsbūves, gan salonā

Sāls, kas ziemā tiek kaisīts uz ceļiem, var būtiski ietekmēt auto šasijas mūžu. Laika gaitā tas to saēd, tāpēc ir nepieciešams tos noskalot. To var izdarīt ar augstspiediena ūdens šļūteni vai ar zāles laistītāju. Ja no minētā nekas nav pieejams, tad dodies uz automazgātavu ar lūgumu nepieciešamo izdarīt.

padomi auto sagatavošanai pavasarim

3. Ieskaties zem motora pārsega

Atverot motora pārsegu, pirmkārt, iztīri visus gružus un rudens lapas. Pārbaudi visus šķidrumus, kas atrodas motortelpā. Pēc tam pārliecinies, ka akumulatora savienojumi ir droši un sveces nav aprūsējušas. Nomaini tās pret jaunām vai, ja iespējams, notīri koroziju ar smilšpapīru. Protams, ka visefektīvāk visas iepriekšminētās pārbaudes ir veikt autoservisā, jo, piemēram, ātrumkārbas eļļas pārbaudi veikt pašam nav iespējams. Ātrumkārbas eļļu paredzēts nomainīt tik pat bieži cik motoreļļu.

4. Kondicioniera sistēmas pārbaude

Kondicioniera un klimata kontroles sistēmas pārbaude un uzpilde ar speciālu ierīci. Lai arī ziemā salona dzesētājs nav bijis nepieciešams, gāze no tā sistēmas var būt noplūdusi.

5. Pārbaudi vai nepieciešams nomainīt loga tīrītāja slotiņas

Sāls saēd arī gumiju, pārbaudi vai slotiņas nav izkaltušas un pilnībā piekļaujas vējstiklam. To vidējais kalpošanas ilgums parasti ir seši līdz divpadsmit mēneši. Atceries arī pārbaudīt vējstikla tīrītāja šķidruma daudzumu.

polise4

5. Iztīri salonu un bagāžas nodalījumu

Ziemas sezonā ieteicams vadāt līdzi lāpstu, segu, vilnas zeķes, lai ārkārtas gadījumos būtu vieglāk. Izvērtē vai lietas, kuras vadā līdzi būs nepieciešamas arī pavasarī un ziemā. Tā ietaupīsi vietu un pat arī degvielu.

Salonu visvieglāk ir tīrīt ar putekļu sūcēju, sāc to darīt sākot no augšas un neaizmirsti palūkoties arī zem sēdekļiem, varbūt tur slēpjas kāds negaidīts pārsteigums. Pēc tam ar mitru lupatiņu pārej pāri priekšējam panelim un visām citām plastmasas virsmām, ieteicams izmantot speciālos auto tīrīšanas līdzekļus.

Atrodi un izvēlies izdevīgākos OCTA, KASKO apdrošināšanas piedāvājumus – ManaPolise.lv

Izvērtēti riski, piemērotākie risinājumi un augstākās kvalitātes serviss.
Maksims Mjatiškins

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*