11111

6 lietas, kas jāņem vērā pirms auto nomas

6 lietas, kas jāņem vērā pirms automašīnas nomas

Tuvākiem vai tālākiem braucieniem noderīga var būt auto noma. Šo pakalpojumu piedāvā daudzas kompānijas, taču pirms auto nomāšanas vajadzētu ņemt vērā vairākus faktorus, lai pēcāk nerastos nevajadzīgi pārsteigumi. Turpini lasīt un uzzini, kādas 6 lietas ņemt vērā pirms auto nomas.

Auto nomas nosacījumi

Pirmkārt, jāielāgo, ka auto nomas kompānijas izvirzījušas noteiktas prasības attiecībā uz pakalpojuma pieejamību. Vairumā gadījumu šis pakalpojums pieejams personām, kurām ir vismaz 21 gads. Minimālais autovadītāja stāžs – vismaz 1 gads. Dārgākie automašīnu modeļi var tikt uzticēti tikai no 25 gadu vecuma.

Jebkurā gadījumā pirms pakalpojuma pieteikšanas svarīgi iepazīties ar šiem nosacījumiem. Protams, jāpārliecinās, ka ir derīga autovadītāja apliecība. Der arī zināt, ka atsevišķas auto nomas kompānijas ņem pretī tikai kredītkartes – norēķini ar debetkarti var netikt pieņemti.

Automašīnas izvēle

Rezervējot automašīnu tiešsaistē, jāatceras, ka pakalpojuma sniedzējs garantē tādas pašas klases automašīnu, kāda rezervēta, taču ne obligāti to, kas redzama fotogrāfijā.

Ja tomēr attiecīgās klases auto tajā brīdī nav pieejams, auto nomai klientam jāizsniedz augstākas klases spēkrats, saglabājot cenu,  kas noteikta auto rezervācijas brīdī.

Kas ietilpst nomas maksā?

Svarīgi pievērst uzmanību arī tam, kas ietverts nomas maksā. Vai nav paredzētas kādas slēptās izmaksas? Vai pieejams viss vajadzīgais aprīkojums (piemēram, sezonai piemērotas riepas, bērnu auto sēdeklītis u.c.)? Kāds ir pieļaujamais automašīnas nobraukums?

Ja tomēr vēlāk tiek piestādīts rēķins, kas paredz papildu samaksu, piemēram, par degvielas iztrūkumu vai līguma nosacījumiem neatbilstošu nobraukumu, der pārliecināties, ka tam pievienots dokuments, kas pierāda nepieciešamību segt šos izdevumus. Jāņem vērā – ja saņemts sods par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu, taču tas nav samaksāts, auto nomas kompānija var pieprasīt papildu samaksu.

Ja atklājas, ka no bankas kartes paņemta lielāka naudas summa, kā paredzēts, jāsazinās gan ar auto nomas kompāniju, gan banku, lai lūgtu pārskatīt darījumu.

Auto apdrošināšana

Pirms līguma slēgšanas vajadzētu pārbaudīt OCTA, kā arī KASKO polisi. Jāizvērtē, kāds ir apdrošināšanas risku segums, kāds ir polisē iekļautais pašriska apmērs, kādos gadījumos radušos zaudējumus apdrošinātājs var atteikties segt.

Līguma nosacījumi

Noteikti jāpārliecinās, ka tiek izprasts līguma saturs. Ja automašīnu plānots nomāt citā valstī, ieteicams ar visiem nosacījumiem iepazīties savlaicīgi – ar interneta starpniecību. Ja automašīnu plānots nodot citā nomas punktā, jāpārliecinās, vai par to netiek iekasēta papildu samaksa.

Kas attiecas uz auto nodošanu – paredziet tam pietiekoši daudz laika, īpaši, ja plānots to darīt noslogotā auto nomas vietā. Automašīnu vēlams nodot auto nomas darba laika ietvaros, lai saņemtu auto nomas darbinieku atzinumu, ka automašīnai nav radīti kādi jauni bojājumi. Tas palīdzēs izvairīties no situācijas, ka vēlāk tiek piestādīts rēķins par zaudējumiem, par ko neesi atbildīgs.

Auto vizuālā pārbaude

Svarīgi, lai pirms un pēc auto nodošanas tiek noformēti nodošanas – pieņemšanas akti. Tā ir būtiska līguma sastāvdaļa. Svarīgi, lai tajā tiek minēti visi automašīnas bojājumi un skrāpējumi.

Auto noma ir ērts, daudzu iecienīts pakalpojums – tas piemērots gan ikdienas darīšanām un biznesa braucieniem, gan tuvākiem un tālākiem ceļojumiem. Taču, lai viss ritētu bez aizķeršanās, svarīgi rūpīgi iepazīties ar visiem līguma nosacījumiem un izvērtēt visus aspektus. Jo atbildīgāk izvēlēsies auto nomas pakalpojumus, jo drošāk jutīsies!

Elīna Strepetova

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*