11111

6 ieteikumi pret auto nozagšanu

6 ieteikumi pret auto nozagšanuKatram autovadītājam ir jārēķinās ar risku, ka viņu īpašumā esošais automobilis var tikt nozagts. Tam ir vairāki aspekti – auto marka, atrašanās vieta un drošības sistēmas. Latvijā arvien biežāk novērojamas auto zādzības.

Liela daļa jaunu un mazlietotu augstas vērtības transportlīdzekļu nonāk Vidusāzijas valstīs, piemēram, Uzbekistānā, Tadžikistānā un Kazahstānā, kur tiek legalizēti un turpina braukt pa šo valstu ceļiem.

Daļa mazlietotu auto nonāk galvenokārt Lietuvā, kur tiek izjaukti, lai restaurētu un pārbūvētu smagās avārijās cietušus un norakstītus transportlīdzekļus, kas par lētu naudu ir iepirkti ASV un citās valstīs. Pēc tam šie atjaunotie transportlīdzekļi nonāk lietoto auto tirgū.

ManaPolise.lv piedāvā “5 ieteikumi pret auto nozagšanu”. Kā mazināt risku sava auto zādzībai?

5 ieteikumi pret auto nozagšanu, lēts KASKO

1. Aizslēdz savu automašīnu un aizver logus

Var likties pašsaprotami, ka aizvērts auto mazina zādzības risku, tomēr ASV pētījums secina, ka liels skaits auto zādzību notiek, kad auto ir atslēgts. Pagājušajā gadā, ASV šāds zādzību skaits pieaudzis par 22%. Daudzi šoferi atstājuši vaļā logus un atstājuši atslēgas. Esi uzmanīgs un vienmēr pārbaudi auto stāvokli.

2. Noparkojies gudri

Valsts policija norāda, ka vislabāk automašīnu ir novietot ne tikai labi apgaismotās vietās, bet arī ar pastāvīgu cilvēku un satiksmes plūsmu, kas traucētu zagļiem. Ja izvēlaties stāvvietu laukumus, tad pārliecinieties, ka tie ir labi apsargāti.

lēta OCTA apdrošināšana, KASKO, auto zādzības3. Noglabā savus personīgos piederumus

Kā kampaņā bija teikts – mašīna nav seifs! Neatstājiet savas somas, elektronikas preces, magnetolas u.c. piederumus automašīnā, kas ir labs ķēriens zagļiem. Ieteicams arī tehnisko pasi nēsāt sev līdzi.

4. Neatstāj iedarbinātu automašīnu

Pat ja vēlies izkāpt uz minūti, noteikti neatstāj savu auto ar ieslēgtu dzinēju. To izslēgt būs gan drošāk, gan ekonomiskāk!

auto zaglis, zādzība, auto drošība

5. Pārliecinies par apkārtni

Pārliecinies vēlreiz par automašīnas drošību, novērtē apkārtni arī pēc noparkošanās, it īpaši pirms iestājas diennakts tumšais laiks.

6. Rūpējies par auto drošības sistēmu

Pārliecinies, ka tava auto uzstādītā drošības sistēma darbojas. Vai tas būtu čips, signalizācija utt., visam būtu jādarbojas nevainojami, kas nepatīkamas situācijas gadījumā nodrošinās kompensācijas apmaksu.

Interesanta statistika par auto zādzībām Latvijā (Valsts Policija):

Auto zādzības, statistika

Izvairies no nepatīkamiem zaudējumiem un noformē izdevīgāko KASKO apdrošināšanu www.manapolise.lv

Izvērtēti riski, piemērotākie risinājumi un augstākās kvalitātes serviss.
Maksims Mjatiškins

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*