11111

5 padomi, kā izvairīties no traumām uz kalna

Ziema un sniegs visbeidzot sasnieguši arī Latviju un, kā ierasts, daudzi ziemas priekus dodas baudīt uz kalna – snovojot, slēpojot vai kā citādi atpūšoties. Tomēr, šāda atpūta mēdz būt bīstama, tāpēc esam apkopojuši pāris ieteikumus, kas palīdzēs izvairīties no traumām uz kalna. 5 padomi, kā izvairīties no traumām uz kalna.

  1. Obligāts nosacījums – ķivere

Lai gan ir daļa sportistu un atpūtnieku, kuri uzskata, ka ķivere tiem nav vajadzīga, tomēr tā tas nebūt nav. Pat, ja plāno tikai mācīties slēpot vai snovot no lāzenas un zemas kalnu vietas, nevajag domāt, ka tieši ar tevi nekad nekas nenotiks. Tieši otrādi – vienmēr liec galvā ķiveri! Kritienu gadījumā tā spēs pasargārt Tevi no vieglākām un nopietnākām galvas traumām.

  1. Nepārvērtē savas spējas! Izmanto savām prasmēm piemērotu trasi!

Nekad nedodies uz trasi, kas Tev kaut nedaudz uzdzen šaubas! Pirms izvēlies trasi, izsver visus faktorus, lai pārliecinātos, ka tā ir pilnībā piemērota Tavam sagatavošanās līmenim un nebūs par sarežģītu un riskantu! Nepakļaujies citiem un labāk vairākkārtīgi izmanto to trasi, par kuru jau desmitkārtīgi esi nobraucis. Atceries, ka katram cilvēkam ir savs sagatvošanās līmenis un tikai viņš pats sev varēs pateikt, kad būs gatavs izmantot sarežģītākus elementus un trasi!

  1. Nedodies uz kalnu viens!

Vai esi profesionālis, vai iesācējs, atceries, ka doties uz kalnu vienam vienmēr ir daudz riskantāk kā divatā vai vēl vairāku cilvēku kompānijā! Ja nu gadās nokrist un gūt kādu traumu, daudz drošāk, ja līdzās būs kāds, kurš spēs palīdzēt vai vismaz laikus izsaukt medicīnisko palīdzību. Ja būsi viens, šī situācija var izvērsties daudz nepatīkamāka.

  1. Atceries, ka uz kalna ir arī citi!

Lai izvairītos no savas un citu satraumēšanas, vienmēr ievēro distanci no pārējiem cilvēkiem, kuri atrodas uz kalna. Atceries, ka diemžēl ne vienmēr visi domā līdzi katram savam solim, tāpēc esi vienmēr priekšā pārējiem un rūpīgi apdomā katru savu gājienu uz kalna!

  1. Atpūties un baudi brīdi!

Sportošana uz kalna palīdz mums atiet no visiem ikdiena stresiem, tāpēc, ievērojot visus drošības noteikumus, centies atbrīvoties un izbaudīt svaigo kalnu gaisu un adrenalīnu, ko ziemas sporta veidi mums sniedz!

Atceries apdrošināties pirms dodies ceļojumā! ManaPolise.lv ceļojumu apdrošināšana sadaļā vari izvēlēties labāko piedāvājumu tavām vajadzībām no vairākiem apdrošinātājiem!

Izvērtēti riski, piemērotākie risinājumi un augstākās kvalitātes serviss.
Maksims Mjatiškins

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*