11111

5 lietas, kurām jābūt Tavā mašīnā visu cauru gadu

5 lietas, kurām jābūt Tavā mašīnā visu cauru gadu5 lietas, kurām jābūt Tavā mašīnā visu cauru gadu

Neatkarīgi no tā – dodies garākā ceļā vai auto izmanto tikai īsiem pārbraucieniem, ir dažas lietas, kurām vienmēr jābūt automašīnā, jo uz ceļa var notikt dažādas neparedzamas lietas.
Saskaņā ar Ceļu satiksmes noteikumiem automašīnā obligāti jābūt aptieciņai. Pirmās palīdzības aptieciņa parasti nopērkama pilnā komplektācijā, un tajā ietilpst visas vajadzīgās lietas – vienreiz lietojami cimdi, spraužamadatas, šķēres ar noapaļotiem galiem, mākslīgās elpināšanas maska, leikoplasts, pārsēji, plāksteri, marles saites, folija sega. Tomēr regulāri vajadzētu pārskatīt aptieciņas saturu un nepieciešamības gadījumā to papildināt.
Citas vajadzīgās lietas ir ugunsdzēšamais aparāts, atstarojošā veste un avārijas trijstūris. Taču ir vērts šo sarakstu papildināt vēl ar dažām lietām.

Rezerves riepa
Caura riepa ir viena no izplatītākajām ķibelēm, kas notiek uz ceļa. Tādēļ rezerves riepa var izrādīties pat ļoti noderīga. Rezerves riepas mēdz būt dažādas, piemēram, atbilstoša lieluma riepa neatšķirsies no pārejām, turklāt nav nepieciešams nekavējoties braukt uz autoservisu, lai to nomainītu.
Otrs variants ir izmēram neatbilstoša rezerves riepa, taču jāņem vērā, ka saskaņā ar Latvijā noteiktajiem normatīvajiem aktiem, uz vienas ass atļauts uzstādīt vienāda izmēra riepas ar atbilstošu protektoru.
Vēl viens variants – pagaidu rezerves riepa. Tā ir salīdzinoši viegla, ar seklu protektora zīmējumu, taču tai jāatbilst automašīnas tehniskajiem parametriem.

Gaisa sūknis
Pilsētā ar riepu piepumpēšanu problēmu nevajadzētu būt – to var izdarīt teju jebkurā degvielas uzpildes stacijā. Taču ārpus pilsētas lieti noderēt var mehāniskais – kājas pumpis vai kompresors. Turklāt ar gaisa sūkni var piepumpēt ne tikai auto riepas, bet arī piepūšamo laivu, velosipēda riepas, bumbu un citas lietas.
Starta vada un akumulatora lādētājs
Lai nepaliktu uz ceļa tukša akumulatora dēļ, automašīnā jābūt piestartēšanas vadiem. Tas, kādus vadus izvēlēties, atkarīgs no akumulatora veida. Ja akumulators ir diezgan mazs un tā uzlādes līmenis ir labs, pietiks ar salīdzinoši vienkāršiem piestartēšanas vadiem. Bet, ja akumulators ir liels vai arī tie ir vairāki, jāizvēlas jaudīgāks vadu komplekts.

Degvielas kanna un piltuve
Ik reizi pirms došanās ceļā jāpārliecinās, ka tvertnē ir pietiekami daudz degvielas, lai mērotu plānoto attālumu. Tomēr dzīvē mēdz gadīties visādi, tādēļ automašīnā ieteicams turēt arī degvielas kannu un piltuvi degvielas ērtākai iepildīšanai automašīnas tvertnē.

Svarīgākie tālruņa numuri
Automašīnas salonā vajadzētu turēt arī svarīgākos tālruņa numurus. Lai arī ikviens zina, kā izsaukt neatliekamo palīdzību, tomēr reizēm stresa situācijā tas var arī aizmirsties. Noderīga var būt arī auto evakuācijas un tehniskās palīdzības pakalpojuma sniedzēja kontaktinformācija, kā arī uzticama automehāniķa tālruņa numurs.
Ja ar transporta līdzekli tiek braukts tikai pa Latvijas teritoriju, apliecinājums, ka noformēta Octas polise, līdzi nav jāņem. Ceļu policija par to vajadzības gadījumā pārliecināsies datu bāzē. Bet automašīnas salonā vērts turēt apdrošinātāja kontaktinformāciju, lai vajadzības gadījumā varētu ērti sazināties. Daļa apdrošinātāju piedāvā arī mobilās aplikācijas, kas nodrošina ne vien ērtu saziņu, bet arī sniedz vērtīgu informāciju par drošības jautājumiem un pareizu rīcību dažādās situācijās.

Šo sarakstu, protams, vēl var papildināt – atkarībā no situācijas, dzīvesveida un sezonas.
Ja vēlies uz ceļa justies droši arī neparedzētās situācijās, padomā par atbilstošu apdrošināšanas polisi un aprīkojumu, kas palīdzēs atrisināt radušos problēmu ātrāk un veiksmīgāk.

Zane Kruglova

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*