11111

4 lietas, kas Tavam auto jāpārbauda ikdienā

4 lietas kas Tavam auto jāpārbauda ikdienāTava automašīna Tevi droši nogādās visur, kur vien vēlies, taču, lai tā kalpotu ilgi un labi, par to ir pienācīgi jārūpējas. Velti laiku tam, lai pārbaudītu šīs dažas lietas un uzturētu tās labā stāvoklī – tas palīdzēs izvairīties no nevajadzīgiem sarežģījumiem nākotnē.

Eļļa
Eļļa nodrošina vienmērīgu automašīnas darbību – transporta līdzeklis nevar darboties bez pareiza eļļas līmeņa. Pārbaudot eļļas līmeni, automašīnai jāatrodas uz līdzenas ceļa virsmas, dzinējam jābūt izslēgtam.
Eļļas līmeni vienkārši var pārbaudīt ar mērstieņa palīdzību- eļļas līmenim jābūt starp atzīmēm Max un Min. Ja tas ir tikai nedaudz zem Max atzīmes, eļļu pievienot nevajag – eļļu lejiet tikai tad, ja tās līmenis ir starp abām atzīmēm. Eļļas nomaiņu vajadzētu veikt saskaņā ar automašīnas ražotāja vai mehāniķa ieteikumiem.

Bremzes
Negaidi, kamēr skaņa parāda, ka bremžu kluči kļuvuši veci. Regulāri pārbaudot bremzes, pārliecināsies, ka uz ceļa vari justies droši. Atcerieties – savlaicīga apstāšanās un ceļu satiksmes negadījuma novēršana lielā mērā atkarīga tieši no bremzēm, tādēļ nevērtē tās par zemu. Bremžu pārbaudei jābūt daļai no regulārās auto apkopes.

Riepas
Regulāri jāpārbauda arī spiediens riepās. Ja spiediens ir pārāk mazs vai pārāk liels, var rasties nevienmērīgs riepu nodilums, kas, savukārt, var novest pie riepas pārkaršanas, degvielas patēriņa pieauguma, riepas plīšanas. Jāņem vērā, ka spiediens jāpārbauda tad, kad riepas ir aukstas – pretējā gadījumā spiediena rādījums nebūs precīzs. Lai zinātu, kāds ir konkrētajam auto modelim ieteicamais riepu spiediens, ņem vērā auto ražotāja sniegtajās rekomendācijas.
Būtisks faktors ir arī riepu protektors. Regulāri pārliecinies, ka protektora zīmējuma dziļums ir pietiekams, atbilstošs nosacījumiem. Vasaras riepām jābūt vismaz ar 1,6 mm dziļumu, savukārt ziemas riepām minimālais dziļums ir 4 mm.

Gaismas
Ja kāda no automašīnas gaismām nedarbojas pareizi, var rasties bīstama situācija. Noteikti regulāri pārbaudi pagrieziena signālus, bremžu lukturus, atpakaļgaitas lukturus, tuvās un tālās gaismas, lai pārliecinātos, ka visi darbojas atbilstoši un uz ceļa neapdraudēsi ne sevi, ne citus. Pareizi noregulētas auto gaismas ir būtisks elements, kas rūpējas gan par autovadītāja, gan citu personu drošību – īpaši svarīgi tas ir diennakts tumšajā laikā.

Parūpējies, lai Tava automašīna ir labā stāvoklī – un tā nodrošinās drošu nokļūšanu galamērķī. Šo svarīgo funkciju pārbaude neaizņem daudz laika, bet tādā veidā var ietaupīt naudas līdzekļus un degvielu, kā arī palielināt drošību uz ceļa. Paralēli automašīnas pārbaudei un uzturēšanai pārliecinieties, ka ir noformēta arī atbilstoša Octa polise. Tā ir obligāta ikvienam motorizētam transporta līdzeklim, kas piedalās ceļu satiksmē.

Regulāra octa pārbaude palīdzēs sekot līdzi tās darbības termiņam, lai nenokavētu brīdi, kad nepieciešama jaunas polises iegāde. Visērtāk izvēlēties un iegādāties jaunu polisi ir internetā – tam nepieciešamas vien dažas minūtes laika. Ievadot apdrošināšanas kalkulatorā visu prasīto informāciju, nekavējoties saņemsi tieši Tev atbilstošākos piedāvājumus – atliks tikai izvēlēties izdevīgāko.

Tiešsaistē Octa polisi iespējams ne vien izvēlēties un noformēt, bet arī pārbaudīt noformētās polises derīguma termiņu un pieteikties atgādinājuma saņemšanai neilgi pirms termiņa beigām.

Lai Tava automašīna kalpotu ilgi un labi, rūpējies par to – regulāri pārbaudi visus būtiskākos elementus, kā arī neaizmirsti par piemērotu apdrošināšanu. Tad braukšana būs patīkama un uz ceļa jutīsies droši.

Zane Kruglova

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*