11111

4 ieteikumi, kā pasargāt sevi no liekiem tēriņiem

4 ieteikumi, kā pasargāt sevi no liekiem tēriņiem4 ieteikumi, kā pasargāt sevi no liekiem tēriņiem

Lai arī neparedzēti izdevumi ir daļa no dzīves, tomēr ir dažas lietas, ko varam darīt, lai sevi no liekiem tēriņiem pasargātu. Lūk, dažas no tām.

Dod priekšroku kvalitātei
Viens no principiem, kas jāievēro, lai samazinātu izdevumus ilgtermiņā – jāizvēlas kvalitāte. Tas attiecas uz jebkuru preci vai pakalpojumu, ko iegādājamies. Kvalitatīvas lietas kalpo ilgāk un bojājas retāk – tātad ilgtermiņā atmaksājas.
Tas attiecas arī uz automašīnu, tās aprīkojumu un degvielu. Lai automašīnas uzturēšana neradītu liekus tēriņus, auto jāaprīko ar kvalitatīvām, sezonai atbilstošām riepām un jāizvēlas augstas kvalitātes degviela.

Salīdzini vairākas iespējas
Tie, kuri vēlas samazināt izdevumus, vienmēr salīdzina vairākus piedāvājumus, un tikai tad izvēlas piemērotāko. Ieradums izvērtēt dažādas iespējas var palīdzēt ietaupīt iespaidīgas naudas summas.
Šo principu var pielietot teju visā, tostarp izvēloties arī, piemēram, auto apdrošināšanas polisi. Apdrošināšanas polises piedāvā dažādi apdrošinātāji – atšķiras gan piedāvājumi, gan cenas. Tāpat, ņemot vērā konkurenci, apdrošinātāji mēdz piedāvāt arī dažādus papildu pakalpojumus, kas klientiem nodrošina vēl lielākas ērtības. Šī iemesla dēļ vērts veltīt laiku dažādu variantu salīdzināšanai, lai lieki nepārmaksātu.
Visērtāk un ātrāk to izdarīt palīdzēs apdrošināšanas kalkulators – ievadot visus prasītos datus, tiks atlasīti atbilstošākie piedāvājumi un to cenas. Atliks tikai izdarīt izvēli!

Izvēlies piemērotu apdrošināšanas polisi
Izvairīties no liekiem tēriņiem palīdzēs arī piemērotas apdrošināšanas polises iegāde. Ja esi autovadītājs, tad zini, ka OCTA ir obligātā apdrošināšana, kas paredz zaudējumu atmaksu trešajai personai un tās mantai. Tas nozīmē, ka par ceļu satiksmes negadījumā radīto bojājumu novēršanu savam auto atbild tās īpašnieks. Turklāt zaudējumus var radīt ne tikai ceļu satiksmes negadījums, bet arī trešo personu prettiesiska rīcība, dabas stihijas u.c. No šādiem izdevumiem pasargāt sevi var, noformējot KASKO.
Tā ir brīvprātīga apdrošināšana, taču atsevišķos gadījumos tā var būt arī obligāta prasība – piemēram, kad transporta līdzeklis noformēt līzingā. KASKO apdrošināšana ietver plašu risku segumu, piemēram, ceļu satiksmes negadījuma rezultātā radušies bojājumi, dabas stihiju un dzīvnieku radītais kaitējums, trešo personu prettiesiska darbība, automašīnas zādzība vai pilnīga bojāeja. Riska segumi mēdz būt dažādi, turklāt katrs apdrošināšanas ņēmējs pats var izvēlēties sev aktuālos.
Būtisks aspekts, izvēloties KASKO polisi, ir arī pašriska apmērs. Tā ir summa, ko apdrošināšanas ņēmējs pats ir gatavs segt, ja iestājies apdrošināšanas gadījums. Jo lielāks noteiktais pašrisks, jo zemāka būs KASKO polises cena.
Līdzīgi kā OCTA polises, arī KASKO ērti salīdzināt internetā, izmantojot speciāli šim nolūkam izveidotu kalkulatoru. Pirms polises iegādes svarīgi iepazīties ar visiem līguma noteikumiem un pārliecināties, ka tas neparedz nekādas slēptās izmaksas vai nosacījumus, ar kuriem neesi rēķinājies.
Ja tomēr šķiet, ka bez KASKO polises var iztikt, ieteicams izvērtēt visus iespējamos riskus un atcerēties, ka noformēta polise var pasargāt no liekiem tēriņiem nākotnē.

Veic regulāru auto apkopi
Ir skaidrs, ka lietas vienkāršāk un izdevīgāk ir uzturēt, nekā salabot. Šī patiesība attiecināma arī uz auto. Veicot regulāru automašīnas apkopi, ietaupīsi ilgtermiņā, jo nebūs jāmaksā par dārgu remontu un sarežģītu detaļu nomaiņu. Tāpat vērts izvēlēties uzticama autoservisa pakalpojumus – arī tas var palīdzēt izvairīties no nevajadzīgiem izdevumiem.

Pieņemot gudrus lēmumus, samazināsi izdevumus ilgtermiņā un izvairīsies no liekiem tēriņiem.

Zane Kruglova

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*