11111

11 ieteikumi, kā padarīt mājokli drošāku pret zagļu iebrukumiem

11 ieteikumi, kā padarīt mājokli drošāku pret zagļu iebrukumiem

Vēlme un vajadzība pēc drošības ir dabiska cilvēka prasība. Notikumu gaitu paredzēt cilvēks nevar, bet ir lietas, ko var darīt, lai nepatīkamu notikumu attīstību novērstu vai vismaz ievērojami aizkavētu. Zemāk apkopoti 11 padomi, kuri palīdzēs padarīt mājokli drošāku pret zagļu iebrukumiem.

Lai pasargātu mājokli visu diennakti, ierīko signalizāciju

Pats pirmais un loģiskākais veids, kā aizsargāt savu mājokli pret zagļu iebrukumiem, ir signalizācijas ierīkošana. Tā Tu būsi drošs, ka Tavas prombūtnes laikā mājoklis būs pasargāts pret nelūgtiem viesiem.

Ja dzīvoklis atrodas pirmajā stāvā, ierīko logu slēģus un aizslēdzamu balkonu

Pirmā stāva dzīvokļos zagļiem iekļūt ir vieglāk. Līdz ar to, ja Tavs dzīvoklis atrodas salīdzinoši tuvu zemei (arī otrajā stāvā), ir vērts parūpēties par to, lai logi vismaz naktī būtu pasargāti ar slēģu vai restu palīdzību. Ja dzīvoklis ar balkonu atrodas otrajā stāvā un Tu uztraucies par tā drošību, vari ierīkot slēdzeni balkona durvīm.

Uzcel žogu apkārt savam īpašumam

Ja īpašumam apkārt būs žogs, risks, ka tavu mājokli apciemos zagļi, varētu būt mazāks, jo žoga pārvarēšana prasīs papildu laiku un sagatavošanos.

Neatstāj pagalmā vērtīgas lietas – grilu, velosipēdu utt.

Vērtīgas lietas pagalmā, tai skaitā grils, velosipēds, vērtīgas bērnu rotaļlietas, kāda sadzīves elektronikas vienība vai mēbele var likt zagļiem domāt, ka mājā iekšā atrodas vēl daudz vairāk vērtīgu lietu. Lai nepiesaistītu zagļu uzmanību, labāk šīs lietas glabā garāžā vai iekštelpās.

Izmanto necaurredzamus aizkarus, lai no ārpuses nebūtu redzams, kas atrodas iekšā

Augstākminētais padoms attiecas arī uz iekštelpām – parūpējies par to, lai no ārpuses nebūtu redzams nekas tāds, kas varētu piesaistīt nelūgtu viesu uzmanību. Vislabāk to panākt ar biezu un necaurredzamu aizkaru palīdzību pie logiem.

Sadraudzējies ar kaimiņiem, lai viņi sekotu līdzi Tava mājokļa drošībai

Kaimiņi var palīdzēt aizsargāt māju no zagļiem. Sadraudzējoties ar viņiem, Tu samazināsi iespēju, ka Tavu māju apciemos negodprātīgi ļaudis. Atceries, ka šāda sadarbība ir abpusēja – kaimiņi seko līdzi Tava mājokļa drošībai un Tu seko viņu mājokļa drošībai.

Parūpējies par apgaismojumu pagalmā un ielā

Ja Tava māja, pagalms un apkārtne būs labi apgaismota, zagļi, visticamāk, Tevi neapciemos. Lielāks risks varētu pastāvēt vietās, kuras ir slikti apgaismotas un nepārskatāmas.

Neatstāj atslēgas zem paklājiņa un citās paredzamās vietās

Ideālā variantā atslēgas nevajadzētu atstāt nekur pagalmā, kur tām var piekļūt svešinieki. Ja nu tomēr šāda vajadzība rodas, izvēlies vietu, kura nebūs tik paredzama. Neslēp atslēgu zem paklājiņa, zem durvīm tuvākā puķupoda vai zem pirmā akmens.

Sakop pagalmu, lai zagļiem nav aiz kā slēpties un novērot

Kārtība, plašums un pārskatāmība sarežģī zagļu nodomu īstenošanu. Ja Tavs pagalms būs sakopts, organizēts un plaši pārskatāms, zagļiem būs grūtāk Tevi novērot un izdarīt zādzību.

Apdrošini savu mājokli

Mājokļa apdrošināšana ar izvēlēto risku segumu var nodrošināt aizsardzību, kas atlīdzinās radušos zaudējumus, piemēram, dabas stihiju, inženierkomunikāciju, noziedzīgu darbību gadījumos.

Vienmēr atceries pārbaudīt, vai tiešām aizslēdzi ārdurvis

Durvju aizslēgšana prasa dažas sekundes un mēdz notikt automātiski, bez īpašas piedomāšanas. Ja nu tomēr neesi pārliecināts par to, vai ārdurvis aizslēdzi, labāk drošības pēc to pārbaudi. Vasaras laikā labāk lieku reizi pārbaudīt, vai pirms došanās ārpus mājas visi pieejamā augstumā esošie logi ir aizvērti.

Elīna Strepetova

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*