11111

10 visbiežāk pieļautās ceļotāju kļūdas

10 visbiežāk pieļautās ceļotāju kļūdasPat, ja ceļot sanāk reizi gadā, ir vērts pārdomāt ceļojuma nianses, lai nebūtu vilšanās un atkristu daudz neparedzētu negatīvu pārdzīvojumu, kas var ceļojuma prieku izbojāt, tāpēc apskatīsim dažas tipiskākās ceļotāju kļūdas, no kurām savos nākamajos ceļojumos izvairīties var ikviens.

• Rūpīga ceļabiedru izvēle
Ceļojuma izdošanās ir atkarīga ne tikai no tā plānošanas, bet bieži vien arī no kompānijas, ar kuru dodas ceļojumā. Ja vienam ceļojumā interesē apskatīt top 10 tradicionālās apskates vietas, bet Jums interesē izbaudīt mirkli pasēžot parkā un nobaudot vietējo našķi uz soliņa, tad var gadīties, ka kopīgais ceļojums var radīt nelielu diskomfortu, ja vien par to ar ceļabiedriem nav bijis izrunāts pirms brauciena ārpus valsts. Visvieglāk ir ar ceļabiedriem, kuri neiebilst, ka reizi pa reizei ceļojuma laikā katrs iet savu ceļu un vēlāk atkal satiekas, lai turpinātu kopīgās intereses un plānus.

• Neieplānot vairāk, nekā ir spēka un laika apmeklēt
Plānošanas procesā ir vērts konstruktīvi un kritiski paraudzīties uz plānotajiem apskates un izklaides objektiem, jo bieži vien vēlme redzēt un izbaudīt ceļojumā var nesakrist ar to, ka dienā ir tikai tik stundas, cik ir. Ir vērts apskatīties internetā attālumus starp objektiem, kā arī laika patēriņu starp tiem un saprast, protams, ar kādu transportu vai kājām tas tiks veikts.

• Atsauksmes
Atsauksmes no draugiem, blogu raksti, Google un Tripadvisor rada drošības sajūtu un dod iespēju izdarīt pareizās izvēles. Aiztaupīt neērtības ar viesnīcām, kurās ir problēmas ar apkalpošanu, numuriem vai slikta ēdināšana, būs kā mazā uzvara lieliskām brīvdienām! Tieši tāpat atsauksmes var noderēt, lai veiksmīgāk nokļūtu no punkta A uz punktu B, vai lai rēķinātos ar neparedzamiem izdevumiem dažādos apskates objektos.
Apkopojot atsauksmes un informāciju pirms ceļojuma, var uzzināt arī kādas ir atlaides vai bonusi, ja tādi pastāv.

• Ceļojumu apdrošināšana
Ceļojumu apdrošināšana ir garantēta drošības sajūta, ja ceļojumā kas atgadās. Esot citā valstī neviens nav pasargāts no nelaimes gadījumiem, eksotiskākās valstīs no saindēšanās, vai citām fiziskām problēmām. Dodoties ceļojumā ar mērķi nodarboties ar sportu vai fiziskām aktivitātēm, ceļojumu apdrošināšana būtu ļoti vēlama, jo nonākot citu valstu medicīniskās iestādēs, ceļotāja medicīnisko pakalpojumu izdevumi bez apdrošināšanas var sastādīt ļoti lielas izmaksas, ko noteikti pats ceļotājs nav paredzējis.
Ceļojumu apdrošināšana ietver ne tikai fizisku traumu vai veselības medicīnisko palīdzību, bet arī ietver kompensāciju pazudušas, sabojātas vai nozagtas bagāžas gadījumos.
Apdrošināšana attiecas arī uz neieplānotām izmaiņām ceļojumu plānos, kā piemēram, nokavēta lidmašīna, saslimšana vai citi sadzīves faktori, kas var negatīvi ietekmēt ieplānoto.

• Ērti apavi un apģērbs
Kad pats ceļojums jau tuvojas startam, tad arī rūpīgi jāpārdomā sava kofera sastāvs. Ceļojumos visbiežāk ir ļoti daudz jāstaigā, tādēļ koferī ielikt vēl neievalkātus apavus vai skaistāko, bet neērtāko apģērbu, būtu kļūda, no kuras pavisam noteikti var izvairīties. Ērtums ir brīnišķīga sajūta, tāpēc labāk ņemt vienmēr to, ko patiesi ikdienā arī valkājiet, protams, piedomājot arī par galamērķa klimatu un sezonas īpatnībām.

• Laikazona
Dažkārt ceļotāji baudot atpūtu, aizmirst, ka atrodas citā laika zonā. ŠĪ iemesla dēļ ieteicams nodrošināties ar lokālās vietas laika pulksteni. Ieskatoties savā rokas pulkstenī, kurā ir Latvijas laiks, var nejauši nokavēt transportus vai apskates objektu atvēršanas/aizvēršanas laikus, tāpēc ieteikums ir pagriezt laiku uzreiz ierodoties. Kā arī šobrīd viedtelefoni, ja atrodies ārpus Latvijas, un esi izvēlējies kāda vietējā operatora pakalpojumus, uzrādīs gan Latvijas, gan arī vietējo laiku. Un lai būtu pavisam nodrošinājies, šeit var apskatīties vietējo laiku jebkurā pasaules vietā.

• Praktiski ieteikumi
Ceļojums ir atpūta un relaksācija. Mēs paejam nost no ikdienas rūpēm un raizēm, lai baudītu, lai redzētu, lai dzirdētu ko jaunu un sev tīkamu. Kaut arī tas ir atvaļinājums – plānota atpūta, ceļotāji var izbaudīt neizsakāmas vārdos sajūtas, kā piemēram, pamosties daudz agrāk nekā parasti un doties aplūkot pirms tūrismu burzmām saullēktu Kolizejā, vai nomājot auto nobraukt no tradicionālajiem ceļiem un aplūkot vietējos ciematus, vai perfekti saplānotā laika menedžmentā tomēr atvilkt elpu un piesēst, izbaudot vietējās vēja brāzmas, cilvēkus un apstāties ieelpot tās valsts sajūtu. Ne vienmēr perfekti saplānoti dienas plāni ceļojumos ļauj iegūt šīs vietas sajūtu un to izbaudīt, tāpēc ieteikums ir arī tvert mirkļus ar mieru un tos izbaudīt, lai atmiņās iegulstas neparasti lieliskā ceļojuma stāsts!

Zane Kruglova

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*