11111

10 padomi ceļošanai vienatnē

10 padomi ceļošanai vienatnē.. (1)

Plāno ceļot vienatnē? Lieliski! Ceļošanai vienatnē ir savas priekšrocības, piemēram, ceļojums norit tikai un vienīgi pēc Taviem noteikumiem – nav jārēķinās ar citiem, viņu vēlmēm un vajadzībām. Turpinājumā 10 padomi ceļošanai vienatnē, kas palīdzēs ceļojumu ne vien veiksmīgi saplānot, bet arī izbaudīt.

Izveido ceļojuma budžetu

Viens no svarīgākajiem uzdevumiem, plānojot ceļojumu, ir reālistiska budžeta izveide. Budžetā jāietver tādas izdevumu kategorijas kā transporta izdevumi, naktsmītņu izmaksas, izdevumi par pārtiku, apskates objektiem un aktivitātēm, kā arī suvenīru iegāde.

Iegādājies ceļojumu apdrošināšanu

Plānojot ceļojumu, jāpadomā arī par tādu aspektu kā ceļojumu apdrošināšana. Domā, ka tā nav vajadzīga? Padomā vēlreiz! Ceļojuma laikā var gadīties visdažādākās situācijas, kurās apdrošināšana var izrādīties pat ļoti noderīga.

Apdrošināšanas kompānijas piedāvā polises ar dažādiem riska segumiem, tādēļ katrs ceļotājs var izvēlēties savām vajadzībām piemērotāko risinājumu.

Aizsargā savu identitāti

Daudzi ceļojuma laikā izmanto publisko WIFI, taču jāatceras, ka to nevajadzētu izmantot, veicot maksājumus internetbankā vai veicot citus naudas darījumus.

Pirms došanās ceļā, izpēti karti

Neatkarīgi no tā, ar kādiem transporta līdzekļiem plāno pārvietoties, pirms došanās ceļā ir labi izpētīt gan maršruta, gan galamērķa karti. Tas ļaus justies drošāk.

Uzzini visu aktuālo informāciju par sabiedrisko transportu

Ja, nokļūstot galamērķī, plāno izmantot sabiedrisko transportu, ar aktuālo informāciju par tā pieejamību, maršrutiem un cenām vajadzētu iepazīties vēl pirms došanās ceļā. Pirmkārt, tas palīdzēs izveidot reālu ceļojuma budžetu, otrkārt – tas sniegs vismaz aptuvenu priekšstatu un pēc tam par vietējā transporta izmantošanu varēsi justies daudz pārliecinātāks.

Drošība pirmajā vietā

Ir cilvēki, kas labprāt ceļotu vienatnē, bet ir nobažījušies par savu drošību. Un tas ir pamatoti – īpaši, ja plānots ārpus naktsmītnes uzturēties arī naktī. Taču tam nevajadzētu atturēt no ceļošanas vienatnē. Ir daži ieteikumi, ko ņemt vērā, lai ceļot būtu drošāk:

  • Pa pilsētas centru vari pārvietoties ar kājām, nomaļākās vietās labāk izmantot taksometru;
  • Pirms došanās ceļā, pajautā viesnīcas darbiniekam, vai vieta, uz kuru plāno doties, ir interesanta un droša;
  • Savā viesnīcas numurā atstāj zīmīti ar informāciju par to, uz kurieni dodies un kad plāno atgriezties;
  • Vērtīgās lietas – naudas maku, pasi, dārglietas, telefonu – vienmēr nēsā sev līdzi.

Izvēlies ērti pārnēsājamu bagāžu

Ceļojuma laikā izvēlies ērti pārnēsājamu bagāžu, piemēram, mugursomu. Neatkarīgi no tā – plānots pārvietoties ar vilcienu, autobusu vai kādu citu transporta līdzekli – būsi laimīgs, ka visa Tava iedzīve ietilpst tikai vienā nelielā somā.

Nebaidies lūgt palīdzību

Ja neesi pārliecināts par kaut ko, lūdz palīdzību. Ja dodies uz valsti, kuras valodu nepārzini, sagatavo piezīmes ar frāzēm, kas varētu noderēt vai iegādājies nelielu kabatas formāta vārdnīcu, kas ietver jau gatavas standarta frāzes.

Pārliecinies, ka vajadzības gadījumā varēsi sazināties

Vienmēr pārliecinies, ka Tavs mobilais telefons ir uzlādēts. Pirms došanās ceļā, sazinies ar mobilo sakaru operatoru, lai pārliecinātos, kāds ir Tev pieejamais tarifs – vai tas iekļauj zvanus un īsziņas arī citās valstīs, vai pieejams arī mobilais internets.

Izvēlies savu ritmu

Plāno laiku un aktivitātes atbilstoši savām vajadzībām. Atceries, ka ceļojums ir paredzēts Tavam priekam un atpūtai, tāpēc vari izvēlēties sev tīkamo ritmu – turklāt, ceļojot vienatnē, to var izbaudīt par visiem 100 procentiem. Tas pats attiecas arī uz apskates objektiem un citām tūristu iecienītām aktivitātēm – Tev nav jāpaspēj viss, tāpēc izvēlies tikai to, kas Tevi patiešām interesē.

Elīna Strepetova

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*