11111

10 jautājumi, kurus sev uzdot pirms auto apdrošināšanas iegādes

10 jautājumi, kurus sev uzdot pirms auto apdrošināšanas iegādesViena no lietām, par kuru jādomā katram, kurš ar savu transportlīdzekli piedalās ceļu satiksmē, ir piemērota auto apdrošināšana. Tās noformēšana var šķist vienkārša, taču ir dažādi aspekti, kas var ietekmēt polises izvēli. Ja arī Tev aktuāla apdrošināšanas noformēšana, turpini lasīt un uzzini, kādi ir aktuālākie jautājumi, uz kuriem jārod atbildes vēl pirms auto apdrošināšanas iegādes.

Kurš ir manām vajadzībām atbilstošākais un izdevīgākais piedāvājums? Aplūkojot piedāvājumu, jāsecina, ka izvēle ir patiešām daudzveidīga – auto apdrošināšana noformējama pie vairākiem apdrošinātājiem. Tādēļ, lai izvēlētos vajadzībām atbilstošāko un izdevīgāko risinājumu, ir vērts veltīt laiku dažādu iespēju izskatīšanai. Šajā ziņā noderīgs apdrošināšanas kalkulators, kas pēc būtiskākajiem kritērijiem atlasīs atbilstošākos apdrošinātāju piedāvājumus.

Vai izvēlētais apdrošinātājs ir uzticams un drošs?
Lai nerastos nepatīkami pārsteigumi, svarīgi izvērtēt ne tikai piedāvājumu un izmaksas, bet arī apdrošinātāju, pie kura grasies polisi noformēt. Visdrošāk izvēlēties labi zināmu apdrošinātāju. Ieteicams iepazīties arī ar citu autovadītāju atsauksmēm un statistikas datiem par izmaksātajām kompensācijām.

Vai apdrošināšanas polisē iekļautas kādas papildu iespējas?
Ņemot vērā visai iespaidīgo konkurenci, apdrošinātāji piedāvā arī dažādas papildu iespējas, kas apdrošināšanas ņēmējam sniedz vēl lielākas ērtības.

Uz kādu termiņu polisi iegādāties?
Nākamais jautājums – uz kādu termiņu polise nepieciešama? OCTA polise pieejama uz 3, 6 vai 12 mēnešiem, taču jāņem vērā, ka izvēlētais termiņš ietekmē arī polises cenu – jo garāks polises darbības laiks, jo izdevīgāka tās cena.

Kāda ir mana bonus- malus klase?
Būtisks faktors, kas ietekmē OCTA polises cenu, ir Bonus – Malus klase. Ko tas nozīmē? Bonus – Malus ir sistēma, kas visus autovadītājus iedala klasēs atkarībā no viņu braukšanas vēstures. Pirms iegādājies polisi, uzzini, kāda ir Tava Bonus – Malus klase, un noskaidro, kā tas ietekmēs apdrošināšanas cenu.

Vai plānots braukt arī uz ārvalstīm?
Noteikti jāizvērtē, vai ar transportlīdzekli plānots braukt arī ārpus valsts. Ja atbilde ir apstiprinoša, jāpārliecinās, ka izvēlētā apdrošināšanas polise darbojas attiecīgajā reģionā.

Vai man vajadzīga arī KASKO polise?
OCTA polise ir obligāta prasība, kas nepieciešama ikvienam transportlīdzeklim, kas piedalās ceļu satiksmē. Savukārt KASKO ir brīvprātīgā apdrošināšana, kas dod papildu drošību apdrošināšanas ņēmējam, jo paredz atlīdzību automašīnas zādzības, bojājumu un pilnīgas bojāejas gadījumos. Šo iemesla dēļ ir vērts padomāt arī par KASKO polises iegādi.

Kādi ir man svarīgākie KASKO apdrošināšanas riska segumi?
Izvēloties KASKO apdrošināšanu, jāpievērš uzmanība tam, kādi riska faktori iekļauti polisē. Vairumā gadījumu apdrošināšanas ņēmējs var izvēlēties sev saistošos riska segumus, tāpēc pirms tam rūpīgi jāizvērtē, kuri no tiem ir aktuāli, bet, kuri – nē.

Kādu pašriska summu izvēlēties?
Izvēloties KASKO polisi, jādomā arī, kādu pašriska summu izvēlēties. Tā nosaka, kādu summu apdrošināšanas ņēmējs spēkrata bojājumu gadījumā ir gatavs segt no savas kabatas. Jāņem vērā – ja radušos bojājumu apmērs ir mazāks par izvēlēto pašrisku, atlīdzība izmaksāta netiek. Jo lielāks pašriska apmērs, jo mazāk izmaksās apdrošināšanas polise.

Vai izvēlētās apdrošināšanas polises noteikumi man ir skaidri saprotami?
Un visbeidzot – kad izvērtēti piedāvājumi un izvēlēts piemērotākais risinājums, atliek vien saprast, vai apdrošināšanas polises noteikumi ir skaidri saprotami. Jautājumu vai neskaidrību gadījumā vērsies pie apdrošinātāja, lai ar pārliecību varētu noslēgt apdrošināšanas līgumu un justos drošs par savu izvēli.

Zane Kruglova

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*